Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Články

sera flore CO2 - recenze

V nejnovější produktové řadě CO2 systému sera nalézáme modernizovanou a ucelenou řadu produktů vzájemně kompatibilních a vzájemně se doplňujících. Celý systém nabízí řešení dávkování oxidu uhličitého (CO2) od malých až po velká akvária o objemu i 1000 litrů. Systém navazuje na velmi oblíbenou řadu CO2 produktů sera precision, které známe z našich akvárií a obchodů již mnoho let. Nyní jej můžeme koupit v modernizované a rozšířené nabídce s německou precizností. více »

7.11.2010 · Pavel Mžourek · Recenze a testy · názory (3) · Hodnocení: 5.63/6 · Sledovanost: 21675x


Botanická zahrada Praha 2010

Výstava akvarijních ryb v pražské botanické zahradě Na Slupi 16 završila již tradiční trojúhelník výstav Plzeň-Rychnov-Praha, které teď probíhají na sklonku každého léta.

Ta letošní výstava konaná ve dnech 16.-19.9., byla pořádána spolkem Akvárium zal. 1899, Českou halančíkářskou společností, Klubem chovatelů raků a v neposlední řadě Botanickou zahradou PřF UK Praha, bez jejíž podpory by nebylo možné získat tak nádherné a důstojné prostory. více »

31.10.2010 · Roman Rak · Reportáže · názory (14) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 48845x


Rychnov – Mekka akvaristů v roce 2010 - ohlédnutí

Když dva dělají totéž, nemusí to být stejné. Více očí více vidí, více hlav více ví. Již několikráte jsme zkoušeli napsat nějakou tu reportáž dvěma pery. Této tradici zůstaneme věrní i letos při popisování jako vždy velkolepé rychnovské akvaristické akce, která je nedílnou součástí moderní české akvaristiky. Vzpomeňme na nedávno proběhlou akci v podání našich dvou reportérů – Jana Burzanovského (Mlynář) a Martina Honzejka (Tomas.Enderson), kteří své psané slovo doplnili svými fotografiemi. více »

17.10.2010 · Martin Honzejk · Reportáže · názory (4) · Hodnocení: 5.67/6 · Sledovanost: 21267x


Bílkoviny a aminokyseliny ve výživě ryb

Bílkoviny (proteiny) jsou nejvýznamnější složkou krmiv. V organismu ryb jsou zastoupeny nejvíce ve svalech a kostech, a také v jednotlivých orgánech, obvykle ve vazivové tkáni. Sacharidy, tuky i bílkoviny mohou sloužit v organismu jako zdroj energie. Bílkoviny jsou navíc nenahraditelné jako stavební složka tkáně a biochemický substrát. Význam bílkovin jako energetického substrátu je dán také zvýšenou schopností ryb přeměňovat bílkoviny na energii. více »

10.10.2010 · Petr Novák · Krátké lekce · názory (4) · Hodnocení: 5.86/6 · Sledovanost: 33691x


Návštěva londýnského akvária 2010

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Londýna a budete se pídit po památkách a vůbec vším co ono velkoměsto nabízí, věřte, že okolo půjdete minimálně třikrát. Akvárium je totiž vybudováno v centru Londýna hned u nám všem známému Big Benu. Tedy hned vedle. Stačí jen překročit Westminsterský most a jste tam. U akvária se tyčí obrovské "ruské kolo" Londýňany zvané London eye, takže onu atrakci nelze minout. více »

3.10.2010 · Vladimir Gaigr · Reportáže · názory (8) · Hodnocení: 5.86/6 · Sledovanost: 23056x


Proč řízená výživa akvarijních ryb?

Akvaristika jako hobby je obvykle zálibou osob, které mají kladný vztah k přírodě a živým organismům a v tomto oboru se snaží rozšiřovat svoje vědomosti. Typická je například tvorba biotopních nádrží jako pokus přizpůsobit akvarijní prostředí přírodním podmínkám. Podobně se chovatelé akvarijních ryb někdy snaží řešit jejich výživu. Logicky potom akvarijní ryby krmí pouze živými krmivy, odpovídajícími jejich možnostem. více »

26.9.2010 · Petr Novák · Krátké lekce · názory (7) · Hodnocení: 5.7/6 · Sledovanost: 14187x


ZOO Braník

Něco začíná u piva, něco u dobrého jídla. Myšlenka napsat reportáž z prostředí nově otevřené ZOO prodejny v Braníku, vznikla už v únoru za třeskutých mrazů v teple útulné hospůdky "U tří trojek" na pražském Žižkově. Většina osazenstva, co neformální akvaristický pokec navštěvuje, si tu dává zde oblíbený tatarák, vařené koleno, křidýlka (a k tomu pochopitelně pivečko). Hospodská má vždycky problém vůbec všelijaké lahůdky umístit na stoly, protože se na nich už povalují pytlíky a nádobky s nejrozmanitějšími rostlinami, které si zde vyměňujeme. více »

15.9.2010 · Roman Rak · Reportáže · názory (11) · Hodnocení: 5.72/6 · Sledovanost: 60119x


AKVARISTA Plzeň 2010

Všichni vědí, že Plzeň je známa hlavně díky svému světovému pivu, a ti znalejší, že ji v roce 1945 osvobodila americká armáda. Pro nás jako akvaristickou obec je ale zajímavější to, že v tomto krásném městě působí významný český akvaristický spolek s názvem Iris. více »

8.9.2010 · Pavel Knežik · Reportáže · názory (1) · Hodnocení: 5.57/6 · Sledovanost: 26663x


Anatomie trávicí a vylučovací soustavy ryb

Popis trávicí soustavy je v tomto příspěvku koncipován tak, aby v případě, že bude v souvislosti s dalším textem v následujících článcích, se čtenář orientoval v problematice. Neřeší nepodstatné odlišnosti u některých čeledí ryb. více »

1.9.2010 · Petr Novák · Krátké lekce · názory (1) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 27478x


Važme si akvaristek, začátečníků a laiků

V každé profesi, která je lidmi provozována, jsou logicky zapojeny osoby na různé úrovni odborných vědomostí. Podobně tomu je i při provozování různých hobby, mezi které patří i akvaristika.
"Žádný učený z nebe nespadl … ale blbce jako by shazovali". Dost často jsem si myslel, že jsem byl první, koho shodili. Ovšem když vidím přístup profesionálních akvaristů k ženám, začátečníkům a laikům, už chápu, že prvenství jsem neobhájil. více »

22.8.2010 · Petr Novák · Akvaton - fejetony po našem · názory (32) · Hodnocení: 5.85/6 · Sledovanost: 26274x


 
 

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.