Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Články

Stáří akvarijních ryb

Biblický Metuzalém žil plných 969 let. Mnoho z nás se jistě zamýšlelo, jakého věku se dožívají akvarijní ryby chované v zajetí. Každý akvarista určitě choval některé jedince ve své nádrži i několik let. Abychom si udělali alespoň základní představu, musíme porovnat různé datové fondy, které mají různou věrohodnost. více »

23.3.2011 · Roman Rak · Krátké lekce · názory (10) · Hodnocení: 5.64/6 · Sledovanost: 38856x


Na návštěvě ve Friedrichshafenu

Veletrh Aqua-Fisch v německém Friedrichshafenu je jednou z největších akvaristických akcí v Evropě. Jeho 20-letá tradice mluví sama za sebe. Do svého nitra láká akvaristickou veřejnost na řadu výstav a doprovodných akcí, které zde pro tento účel zorganizovaly zájmové spolky a komerční firmy. Symbióza obchodníků a hobbistů tak vytváří vynikající prostředí pro zhlédnutí nejnovějších trendů v akvaristice, ale nechybí samozřejmě ani osvědčený inventář zboží a živočichů. Letos jsme byli u toho. více »

15.3.2011 · Lukáš Nimberger · Reportáže · názory (3) · Hodnocení: 5.92/6 · Sledovanost: 29087x


Jak jsem se stal kolista

Kvůli špatným kolenům a potížemi s nimi se ze mě stal kolista. Tak říkal kdysi, když byl ještě hodně malý můj syn cyklistům. Po něm jsem v pozdější době podědil staré horské kolo a začal jezdit a to jak na chalupě tak, po Praze... více »

28.2.2011 · Václav Štěpán · Flora · názory (48) · Hodnocení: 5.82/6 · Sledovanost: 13332x


10. brněnská akvaristická burza

12.2.2011 se konala už 10. brněnská akvaristická burza v prostorách dělnického domu, známého jako Dělňák, na adrese Klajdovská 28, na rozhraní Staré a Nové Líšně v Brně.

Součástí burzy byla i soutěžní výstava miniakvárií a poprvé se také konala výstava fotografií s akvaristickou tématikou, jejíž autorem je Roman Holba. více »

21.2.2011 · Roman Holba · Reportáže · názory (10) · Hodnocení: 5.57/6 · Sledovanost: 27185x


OBRAZEM: Výstava akvarijních ryb Hradec Králové

Aktuální obrazová reportáž z hradecké výstavy probíhající ve dnech 12. až 20.2.2011.
Váháte s návštěvou, nedostanete se na výstavu? Prohlédněte si dnešní fotografie a nechte se inspirovat fotografiemi od tří různých fotografů; každý si přijde na své. více »

12.2.2011 · Pavel Mžourek · Reportáže · názory (5) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 22972x


Krevety pod drobnohledem

... aneb existuje-li jednoduchý recept na chov a odchov sladkovodních krevet, musíme je nejdříve poznat. Určitě se v tomto článku nechci vypisovat s nároky jednotlivých druhů krevet na kvalitu vody. Bylo by to totiž již trošku zbytečné. Ač se stále v importech objevují nové druhy krevet, většinou je otázkou velmi krátkého času, najít si potřebné informace k chovu nějakého častěji chovaného druhu. více »

27.1.2011 · Jiří Libus · Fauna · názory (9) · Hodnocení: 5.86/6 · Sledovanost: 32449x


Fotosoutěž AKVARISTAfoto

Vzpomínáte na rok 2004 a naše první kolo soutěže AKVARISTAfoto? Nebo na další ročníky - 2005 a 2006? Skvělé! Řadíte se již mezi dlouhodobé návštěvníky a o to radostněji představujeme další kola soutěže ... Od poslední soutěže jsme si dali prostor na oživení AKVARISTA.cz v článkové sekci, atlasu a otevření eshopu. Před rokem jsme změnili design celých stránek do stávající moderní podoby. Vše se nám krásně stabilizovalo a je nejvyšší čas opět na soutěž! více »

19.1.2011 · Pavel Mžourek · AKVARISTA.cz · názory (1) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 16541x


Moje osudové setkání s raky

O akvaristiku jsem se začal zajímat již jako dítě, vzpomínám si na svoje první ryby (byla to klasická paví očka a bohužel se již asi ani nechovají – myslím ty, co jim daly tak pěkné české jméno. Jak šel čas, tak jsem choval mnoho zvířat (andulky, morčata, hady a mnoho druhů ryb – většinou to byly živorodky). Byl jsem i členem přátel zoologické zahrady v Praze. více »

13.12.2010 · Petr Difko · Fauna · názory (15) · Hodnocení: 5.69/6 · Sledovanost: 32706x


Kruté omyly začátečníka

Aneb každý dělá chyby, ale jen ten, co si je přizná, je schopen je neopakovat. Takhle by se daly také nazvat moje akvaristické začátky. Asi jako většina z nás, kteří jsme mezi akvaristy nevyrůstali a začínali s akvaristikou na vlastní pěst, jsem i já ve svých začátcích udělal snad většinu chyb, které se dají při rozhodnutí se věnovat akvaristice udělat. více »

26.11.2010 · Martin Honzejk · Akvaton - fejetony po našem · názory (9) · Hodnocení: 5.17/6 · Sledovanost: 47480x


Barvení ryb karotenoidy

Při zmínce o obsahu karotenoidů v krmivech nebo surovinách pro výrobu krmiv vždy vznikají dotazy, jak jich využít pro lepší barvu ryb, které suroviny jsou nejvhodnější pro toto použití, jak je používat, jaká jsou hygienická rizika a podobně.

Článek je sice psán o rybách, ale podobným způsobem se dají krmit i jiní akvarijní živočichové (krevetky, raci, krabi, ulitnatci). Ostatně karoten způsobuje i požadovanou barvu peří u ptáků, barvu kůže u jatečných kuřat, vaječných žloutků, másla, i lidí. Lidský tuk má žlutooranžovou barvu od karotenu a proto je u bělochů barva kůže žlutorůžová. U lidí je znám postup příjmu nadměrných dávek karotenu, který způsobuje "opálený" vzhled pokožky. více »

17.11.2010 · Petr Novák · Krátké lekce · názory (7) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 25330x


 
 

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.