Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Atlas akvarijních ryb a živočichů

Vyhledávání v druzích:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
V atlasu publikováno 229 komplexně popsaných druhů.

Hemichromis sp. Muanda

Hemichromis sp. Muanda se mezi akvaristy rozšířila v roce 2004. Jedná se o populární a relativně mírumilovnou perlovku drobné velikosti. Jedna z mála západoafrických říčních cichlid vhodných i ...

Zobrazeno: 33855x ; Správce: mstuchlik


Hemichromis sp. Guinea I

Hemichromis sp. Guinea I objevil průzkumník a rybí nadšenec Heiko Bleher roku 1983 v řece Kolenté v Guinei. I po 30 letech není tato perlovka stále vědecky popsána, nicméně, v poslední době se ...

Zobrazeno: 22058x ; Správce: mstuchlik


Hemichromis fasciatus

Typový druh rodu Hemichromis; robustní, protáhlá a dravá cichlida; největší zástupce „pětiskvrnných“ perlovek. Dospělé ryby jsou převážně matného vzhledu s pěti výraznými spíše vertikálními skv ...

Zobrazeno: 18567x ; Správce: mstuchlik


Hemichromis guttatus

Nádherná malá rybka, jež mezi akvaristy proslavila rod Hemichromis, a zároveň se zasloužila o rozšíření negativního povědomí o agresivitě těchto barevných afrických rybek. Perlovka tečkovaná (n ...

Zobrazeno: 27705x ; Správce: mstuchlik


Hemichromis elongatus

V našich akváriích zřejmě nejrozšířenější zástupce velkých, „pětiskvrnných“ perlovek (do této skupiny se řadí i Hemichromis fasciatus a Hemichromis frempongi).

Navzdory pojmenování ([ ...

Zobrazeno: 22772x ; Správce: mstuchlik


Další přidané karty »»

Novinky v galerii:Čtvrtek 12.10.2017
laci

Hypancistrus sp. L340
Zaobstaral som si 20 ks, už sa teším až dorastú a budú sa množiť


Čtvrtek 29.10.2015
jirkaakriji

Poecilia reticulata
živorodky jsou klasika v akváriu a neumím si představit ,že bych je neměl :)


Pondělí 24.11.2014
petravanas

Ancistrus cf.cirrhosus
Dobrý den, mám pár otázek ohledně odchovu, mám samce Ancistrus sp. Brown LDA 16, a samici Ancistrus sp. L144. Nyní mám po nich 50 krásných mladých, přijde mi to trošku podivné, protože spolu jsou v akváriu teprve 2 měsíce. Nicméně, jsem koupila menší akvárko cca 15 litrů, jako rychlé řešení,protože ostatní rybky už na ně útočily. vybavila jsem jim ho nějakými rostlinami a celkem velkou skalkou (z té vyplavaly v původním akváriu). Chci se zeptat na stravu, jestli stačí granulky pro sumečky, nebo nějak dokrmovat? Světla asi celkem moc nechtějí že? A hlavně jak rychle rostou prosím? zatím akvárium stačí, ale časem se mi tam 50 sumečků nevejde... :) předem děkuji za odpovědi, Petra.


Čtvrtek 1.5.2014
deepinpeat

Poecilia wingei
Zkusil bych Serasan, je měkký, nesmrdí většině ryb chutná tolik že ho vysbírají, takže přestože bude padat dolů, nebude to vadit.


Pátek 28.2.2014
match-bu

Poecilia wingei
Dobrý den,

prosím o radu s krmením. Jaká krmiva jste pro tento druh zkoušeli? Která se Vám nejvíce osvědčila?
Zkoušel jsem SiLine Granumin color testoval jsem to pro případné použití v automatickém krmítku, přijdou mi moc velké, dlouho tvrdé a smrdí. Po krmení jimi se neúnosně smrdělo celé akvárko.
Momentálně krmím vločkami Dajana Color plavou dlouho a nesmrdí s tím jsem spokojen, ale moje rybičky mi nepřijdou moc sytě vybarvené, ve srovnání se sytostí některých jiných kusůpř zde na fotografiích.
Tento druh má prý k vybarvení potřebovat řasy, tak zkouším přidávat Dajana spirulina a chlorela. Spirulina vločky, ale rychle klesají ke dnu cca 1až2 minuty rybičky je nestačí sníst proto se mi zdají nevhodné.
Prosím napište mi Vaše zkušenosti s krmením a vybarevností rybiček. Děkuji Honza


Pátek 13.12.2013
mstuchlik

Parachromis managuensis
Já jsem z důvodu omezené kapacity nádrží přešel z S/JA cichlid na úchvatné africké říční cichlidy. Do 450l se vejde 1 pár Hemichromis elongatus , nebo Hemichromis frempongi , u kterých samci zřídka přesáhnou 20cm při chovu v akváriu a v nádrži se drží poblíž svého útočiště - nepotřebují tolik pohybu. K nim se do této nádrže již nic dalšího nevejde. Alternativně lze zvolit skupinku menších druhů Hemichromis, Pelmatochromis, "Tilapia".

Pokud ale máte zájem o menší, středně agresivní S/JA cichlidy, s přimhouřenými oči by byl možný chov 1 páru Herichthys carpintis , nebo Parachromis loisellei (zde je riziko, že vzhledem k malé nádrži skončíte s 1 samcem), lépe však volit z rodů Thorichthys, Amatitlania a zmíněná Andinoacara; jedná se o ryby běžně dostupné a obsahují i druhy dorůstající 15, max 20cm.


Pátek 13.12.2013
Kocicka

Parachromis managuensis
Původně byla v plánu nádrž cca 800l, ale z té bohužel muselo sejít. Tu 450 jsem myslel čistě jen pro pár managujcu, ale nechám si poradit a zvolím něco menšího. Popřípadě byl by nějaký tip, na podobnou rybu?


Pátek 13.12.2013
mstuchlik

Parachromis managuensis
Akvárium o objemu 450l je pro pár Parachromis managuensis málo; vzhledem k velikosti ryb je pro jeden pár minimum alespoň 800l. Dle mého mínění je 450l na hraně pro chov dospělého páru Andinoacara rivulatus a porozhlédl bych se raději po rybkách do velikosti max 15cm.

U společného chovu těchto ryb bych očekával následující výsledek:
a) mladé P.managuensis a dospělé A.rivulatus - akary dají kančíkům zabrat; někteří samci mohou být příliš agresivní a hrozí i zabití relativně křehkých mladých P.managuensis
b) dospělé P.managuensis a R.rivulatus v jakékoli podobě - i v případě chovu klidného páru P.managuensis hrozí v době tření utlučení nesrovnatelně slabších A.rivulatus.


Pátek 13.12.2013
Kocicka

Parachromis managuensis
Dobrý den, nyní si pořizuji cca 450l akvárium a chtěl jsem do něj čistě pár těchto ryb, ale nyní zvažuji k nim přidat pár Aequidens rivulatus, je reálné aby se snesly, nebo to bude dělat neplechu?


Pátek 29.11.2013
j.malina

Sewellia lineolata
Dobrý den. Dovolím si mírně vám oponovat. V době napsaní této karty se na trhu nacházeli jen jedinci odchycení z volné přírody a jejich odchov byl trošku náročnější než dnes kdy se jedná o ryby již domestikované na nové podmínky. Jen pro vaši informaci v době kdy se Sewelie dostávala na náš trh byl i problém ji dlouhodobě udržet v akváriu. Jinak samozřejmě s vámi souhlasím, že dnes opravdu stačí podmínky vámi popsané i já takto odchovávám. Jen jsem se nějak nedostal k tomu kartu aktuálně doplnit. Beru to jako oprávněnou výtku a kartu se budu snažit co nejdříve doplnit a opravit. J. Malina
* Atlas nemá za cíl vytvořit kompletní přehled systému.

 

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2018 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Jste na stránkách AKVARISTA.cz (LOAD: 0.638413s 0.072618s).

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.