Autor článku: Pavel Mžourek · 7.11.2010
· Sledovanost: 22300x
· Vytisknuto: 3415x
Hodnocení: 5.63/6 (8x) · Odměněn: není
Precision … precizní není pouze výrobek, ale i balení. Velmi atraktivní a velmi kompaktní balení zaručující bezproblémové a bezpečné uložení všech součástí uvnitř obalu.
Autor: Pavel Mžourek
Po odstranění vnějšího obalu – dvouvrstvé řešení, pod CO2 testem a difuzorem jsou ještě přibalena hnojiva a drobnosti.
Autor: Pavel Mžourek
Kompletní obsah krabice (zleva) – CO2 tlaková láhev s 500g náplní, držák pro tlakovou láhev i s vruty a hmoždinkami, červeno-černý suchý zip k upevnění tlakové láhve na držák, tlaková hadička, redukce pro jiný typ tlakové láhve, zpětný ventil + krabičky s redukčním ventilem, flore daydrops denní hnojivo, difuzor, CO2 dlouhodobý test a tekuté hnojivo.
Autor: Pavel Mžourek
Redukční ventil umožňující montáž bez jakéhokoliv nářadí - velmi jednoduché a praktické. Dva manometry - první ukazující tlak v tlakové láhvi a druhý pracovní tlak na výstupu, který následně ještě regulujeme pomocí jemného jehlového ventilu umožňujícího dávkování již od 1 bublinky za cca. 2 sekundy.
Autor: Pavel Mžourek
Detail bezpečnostního ventilu vystupujícího z těla redukčního ventilu, v případě zvýšení tlaku v prostoru výstupu nad 2.5 Baru nadměrný tlak odpustí a zaručuje tak bezpečné použití v domácnosti a chrání tak počítadlo bublinek i difuzor (reaktor) v akváriu, které by nadměrný tlak mohl roztrhat.
Autor: Pavel Mžourek
Tlaková láhev s nasazeným redukčním ventilem i výstupní tlakovou CO2 hadičkou. Otevřené kohouty – na fotografii je patrný tlak v tlakové láhvi (pravý spodní manometr) a aktuálně nastavený pracovní tlak (vrchní manometr). Velký ovládací prvek (vpředu s logem sera – nyní vzhůru nohama) slouží k nastavení pracovního tlaku. Ve spodní části je patrný stříbrný ovládací prvek jehlového ventilu.
Autor: Pavel Mžourek
Přibalená redukce pro jiný typ tlakové láhve.
Autor: Pavel Mžourek
Detail tlakového difuzoru. Téměř umělecké dílo.
Autor: Pavel Mžourek
Obal a obsah balení reaktoru typu 500 – vše co je potřeba, reaktor, úchyt a návod.
Autor: Pavel Mžourek
Detaily reaktoru – horní část s vstupy a výstupem; otevřený reaktor s odděleným spodním dílem.
Autor: Pavel Mžourek
Detaily reaktoru – rotor zaručující dokonalé rozbití a rozpuštění oxidu uhličitého.
Autor: Pavel Mžourek
Pěkně napsáno, nafoceno a hlavně provozováno ;-)
Náš názor:
Permanentní CO2 test – funkční, jednoduchý, levný – nelze ale srovnávat s kontinuálním měřením pH pomocí elektronického systému.
On ale permanentní test není určen k měření pH, ale koncentrace CO2. :)
Pokud svým výrokem o srovnatelnosti předpokládáte vyšší přesnost měření koncentrace CO2 pomocí kontinuálního měření pH pomocí elektronického systému, (lidově tzv. "kontroleru"), než pomocí správně připraveného a používaného "permanentního testu", pak si dovolím poznámku:
I když se u permanentního testu odhaduje nepřesnost cca +- 5mg CO2/l, přesnost kontroleru se bude vinou výchozích informací, na základě kterých má koncentraci CO2 tzv. "měřit", přinejlepším této chybě blížit. :-)
I když je to propagační článek, tak je velmi pěkně napsaný a je vidět, že se Pavel nebál zmínit i o negativech tohoto systému.
Martin Honzejk
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504
Copyright © 1999 - 2021 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.
Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.