Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Články

Aquascaping aneb tvar a forma u přírodních akvárií

V předchozím článku jsme určili, kam umístit bod zájmu tak, aby nádrž navedla počáteční pohled pozorovatele a následně odkryla celkovou formu designu nádrže. Dnes si povíme právě o formě, tvaru kompozice a o druzích přírodních akvárií.
Svět, jak víme, je místo plné protikladů. Je však velmi dobře známo, že i přes výskyt opačných elementů je i u nich obecná snaha o přirozenou rovnováhu. Světlo je vyváženo tmou, oheň je protiváhou vodě, žena je protikladem muže. více »

14.8.2010 · Pavel Knežik · Krátké lekce · názory (2) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 45263x


Vylepšené žloutky

Odchov potěru na "mlze" z vařených vaječných žloutků je klasickou záležitostí. Jaké mají žloutky složení z hlediska výživy ryb? více »

7.8.2010 · Petr Novák · Kutilské návody · názory (11) · Hodnocení: 5.94/6 · Sledovanost: 19476x


Závojová forma neonky obecné.

Vadí nám či nevadí šlechtění rybek? Myslím že trocha kontroverze neškodí a adrenalin vyplavený v malém množství dokonce posílí.

Asi před dvěma lety jsem se dozvěděl o nové, závojnaté formě neonky obecné
vyšlechtěné českým chovatelem. Informace o ní vyšla v americkém časopise
Aquarium Fish International. více »

31.7.2010 · Karel Zahrádka · Akvaton - fejetony po našem · názory (18) · Hodnocení: 5.79/6 · Sledovanost: 22182x


Aquascaping aneb základní pravidla pro vytváření přírodních akvárií

V současné moderní a uspěchané době si každý hledá vlastní způsob relaxace a uvolnění. Jedním ze způsobů může být i design, návrh akvárií. Založení akvária a jeho udržení v požadovaném návrhu může být cesta k uvolnění stresu a přiblížení se k přírodě. Naším záměrem při tvorbě přírodní nádrže by měla být i komunikace s pozorovatelem a jeho celkového dojmu z nádrže samotné. více »

12.7.2010 · Pavel Knežik · Krátké lekce · názory (18) · Hodnocení: 5.87/6 · Sledovanost: 39460x


Pobřeží jižní Keni IV - Tsavo East National Park

Tsavo je oblast v dnešní Keni, která se nachází v místech, kde strategická železnice směřující z přístavu Mombasa do Ugandy kříží řeku Tsavo poblíž soutoku s řekou Athi. Krátké slůvko Tsavo v jazyce Kikamba, jímž hovoří východoafrický kmen Kamba, znamená "místo krveprolití". více »

28.6.2010 · Roman Rak · Reportáže · názory (8) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 36142x


Interzoo 2010 aneb za novinkami a inspirací

Jak to již bývá každým rokem, na jaře a poté na podzim se nám s akvaristickými akcemi roztrhl pytel a to nejen v rámci naší vlasti. Navštívili jsme mimo jiné i jeden z největších veletrhů pro chovatele na světě a to v Norimberku – veletrh Interzoo. více »

14.6.2010 · Pavel Mžourek · Reportáže · názory (2) · Hodnocení: 5.6/6 · Sledovanost: 38833x


Akvaristická jar v Bratislavě

Akce, pořádané slovenskými přáteli v bratislavském domě kultury Ružinov, jsou již delší dobu stálicí na hvězdném nebi akvaristických akcí. A tak není divu, že sem přijde mnoho náhodných, laických návštěvníků (z nichž někteří také hned či později propadnou tichému světu pod vodní hladinou), stejně tak jako mnoho seriozních zájemců o akvaristický koníček. více »

31.5.2010 · Milan Tichavský · Reportáže · názory (3) · Hodnocení: 5.83/6 · Sledovanost: 19726x


III. ČCK kongres

V sobotu, na kterou shodou okolností vyšel v tomto roce první májový den pořádal Český cichlid klub po čtyřech letech svůj v pořadí III. ČCK kongres. Oproti předešlým dvěma kongresům se tato akce s veřejnosti přístupným přednáškovým odpolednem nekonala v lesním hotelu Kouty u Ledče nad Sázavou, ale v prostorách Domu s pečovatelskou službou (DPS) v Úvalech u Prahy. více »

24.5.2010 · Jan Burzanovský · Reportáže · názory (0) · Hodnocení: 5.2/6 · Sledovanost: 12362x


Sera toxivec

Sera toxivec obsahuje vylepšenou recepturu QuickClean. Okamžitě odstraňuje z vody nebezpečné škodliviny ohrožující ryby a filtrační bakterie. více »

18.5.2010 · Komerční sdělení · Recenze a testy · Sledovanost: 9690x


Setkání akvaristů ve Žďáru nad Sázavou

V tomto prvním desetiletí patří v naší novodobé akvaristické historii měsíc duben tradiční akci spolku Tetra, jejíž titul se po letech zakořenil v myslích mnoha akvaristů jako AKVA KONGRES. Letos se tato akce v srdci Vysočiny – ve Žďáru nad Sázavou - konala již po deváté, tentokrát oproti zvyklostem z předešlých let nikoliv v budově bývalého Okresního úřadu. Pořadatelská organizace se rozhodla důvodů potřeby co nejkvalitnější techniky pro odpolední blok přednášek zvolit možnosti nedalekého hotelu Jehla. více »

17.5.2010 · Jan Burzanovský · Reportáže · názory (0) · Hodnocení: 5.6/6 · Sledovanost: 14244x


 
 

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.