Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Články

Inovativní sera CO2 technika

Nová série výrobků CO2 techniky splňuje nejvyšší nároky a stanovuje nová měřítka pokud jde o funkčnost a design. více »

7.4.2010 · Komerční sdělení · Recenze a testy · Sledovanost: 8629x


AQUA-FISH Friedrichshafen

Ve dnech 5. - 7. března 2010 se již tradičně ve městě Friedrichshafen u Bodamského jezera konal veletrh, který byl rozdělený do tří částí. V první hale se nalézaly lovecké potřeby, ve druhé rybařina a třetí byla vyhrazena akvaristice. Veletrh hostily prostorné budovy firmy Zeppelin, které v minulosti sloužily k montáži a uskladnění vzducholodí tohoto výrobce, nyní jsou samozřejmě náležitě upravené a modernizované. více »

5.4.2010 · Jiří Němec · Reportáže · názory (5) · Hodnocení: 5.82/6 · Sledovanost: 15516x


Dobrodružství s amazonskými anděly a nejen o nich

Říká se, že "třináctého" je smolný den. Zejména, připadne-li na pátek. Na druhou sobotu v měsíci březnu připadla právě třináctka. Rozhodně nemohu říci, že by to byl smolný den, byť od rána bylo pod mrakem, místy silně pršelo a jinde zase matička příroda uštědřovala své hojné dary v podobě sněhu.
A právě v tuto sobotu se v Plzni konalo plzeňské akvaristické jaro – Den cichlidářů, pořádané ve spolupráci plzeňského akvaristického spolku Iris s Českým klubem cichlidářů. více »

18.3.2010 · Roman Rak · Rozhovory · názory (15) · Hodnocení: 5.86/6 · Sledovanost: 29795x


Mnohostranná UV-C lampa

Nový sera UV-C-Systém 5W se optimálně hodí pro akvária až do 500 litrů. Přitom je tento šikovný přístroj možno použít velmi universálně. Ihned efektivně čistí jak sladkou tak mořskou vodu a je možno ho připojit jak na čerpadlo tak na vnější filtr. více »

11.3.2010 · Komerční sdělení · Recenze a testy · Sledovanost: 9021x


Apistogramma hippolytae

Tato krásná, ale barvami příliš nehýřící cichlidka byla poprvé popsána roku 1982 panem Kullanderem. Její rozšíření spadá do oblasti říčního systému Rio Solimoes v okolí Manausu, najdeme ji ve vodách Rio Negro a Rio Tefé, které jsou černé a bohaté na huminové výtažky. více »

10.3.2010 · Jiří Němec · Fauna · názory (9) · Hodnocení: 5.94/6 · Sledovanost: 15418x


9. výstava tropických rybek v Hradci Králové

Jak jsem tak sedl ke svému compu, otevřel si prázdnou stránku v odhodlání stvořit opět reportáž z únorové celostátní tradiční akce v Hradci Králové, dlouho jsem nevěděl kde začít. Ona pomyslná múza ne a ne si sednout na to správné místo, potvůrka jedna... Když jsem si tak po chvilce přemítání promýšlel úvodní věty, napadlo mne se podívat, co jsem o této akci, která letos již devátým rokem odstartovává každoroční sezonu akvaristických akcí, co jsem o "Hradci" napsal vloni, či předloni a ejhle. Od mé poslední reportáže z Hradce zde na stránkách AKVARISTA.cz uběhly již dlouhé tři roky. více »

28.2.2010 · Jan Burzanovský · Reportáže · názory (6) · Hodnocení: 5.29/6 · Sledovanost: 11347x


Sera Air plus - membránová čerpadla

Sera vylepšila oblíbená membránová čerpadla pro akvária a zahradní jezírka. více »

24.2.2010 · Komerční sdělení · Recenze a testy · Sledovanost: 5914x


Kde krmí (i ryby) zdravě

Venku je ještě tma, těžké sněhové vločky se lepí na stěrače. Auta se na sněhem zasypaných silnicích pomalu prokousávají ke svým cílům. Vločky letící proti čelnímu sklu ve světle automobilových reflektorů připomínají kdysi tak "oblíbený" microsoftí šetřič obrazovky "Průlet hvězdokupou". Já si jej tehdy změnil poměrně rychle na něco jiného, protože mi právě evokoval dlouhodobé a tak na pozornost únavné se prokousávání noční nepohodou, při které se mi za pár hodin za volantem vždycky chtělo tak spát. více »

8.2.2010 · Roman Rak · Reportáže · názory (41) · Hodnocení: 5.8/6 · Sledovanost: 46724x


Je lepší se stěhovat nebo vyhořet?

aneb jak jsme během půl roku dvakrát stěhovali akvárko a vlastně i sebe.

Jsou v životě lidském takové okolostojíčnosti, které člověku zasáhnou do života natolik, že ho donutí změnit adresu trvalého pobytu; a to i několikrát v krátkém časovém úseku. více »

25.1.2010 · Martin Honzejk · Akvárium · názory (13) · Hodnocení: 5.15/6 · Sledovanost: 12319x


Čtverzubec na cestách

Jak tak sleduji o čem probíhá současná nejžhavější debata na našem fóru, týkající se možné likvidace přemnožených šneků v akváriu, nejednou mne to zanutkalo se vmísit do této debaty i se svou troškou do mlýna. více »

7.1.2010 · Jan Burzanovský · Akvaton - fejetony po našem · názory (8) · Hodnocení: 5.76/6 · Sledovanost: 17605x


 
 

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2019 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.