Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Články

Interzoo 2012 objektivem fotoaparátu

Interzoo - odborný veletrh se stal tradicí. Jaký byl ten letošní ročník si můžete prohlédnout v naší galerii.

Na veletrhu jsme samozřejmě navštívili i prezentace firem SERA, Tetra, Dohse (tj. výrobky Hobby, Dupla atp.), ale žádné zásadní novinky, kromě vylepšení obalů, dalších nabízených velikostí balení (např. u filtrační náplně sera siporax) a drobných novinek v oblasti dekorací (Dohse) jsme nic převratného, nového nebo co by nás zaujalo a ještě jsme neznali, nenašli... více »

21.5.2012 · Pavel Mžourek · Reportáže · názory (5) · Hodnocení: 5.8/6 · Sledovanost: 17424x


Soutěžní výstava miniakvárií 2012 + Akvaburza BRNO

V sobotu 12. května 2012 poběhla další Akvaristická burza s soutěžní výstavou miniakvárií, ze které se pomalu stává tradiční akce. Podívejte se s námi na výherní akvária i zlehka na probíhající burzu. více »

14.5.2012 · Pavel Mžourek · Reportáže · názory (5) · Hodnocení: 5.25/6 · Sledovanost: 25927x


Dějiny rájovce

Pokračování připravené série dobových článků o rájovci, tentokrát z Akvaristických listů, r. 1926, č. 2 a č. 4. více »

16.4.2012 · Roman Slaboch · Fauna · názory (0) · Hodnocení: 5.75/6 · Sledovanost: 16350x


Povídání o rostlinách – Echinodory IV.

Další a zároveň poslední pokračování přehledu echinodorů, pěstovaných v mé nádrži během mé akvaristické praxe. více »

5.3.2012 · Václav Štěpán · Flora · názory (12) · Hodnocení: 5.58/6 · Sledovanost: 17164x


Zdroj plynného oxidu uhličitého, pri využití starého tlakového hrnca a bombičiek na výrobu sódy.

Význam oxidu uhličitého v akvaristike je všeobecne známi. Tlakové fľaše CO2, ventily a iné potrebné pomôcky nie sú lacné a pre menej solventných akvaristov – bez odriekania v inej sfére životných potrieb – ťažko prístupné. Pri základnej technickej zručnosti, pri malej investícii, pri využití starého tlakového hrnca a fľaše na prípravu šľahačky (príp. fľaše na prípravu sódy), sa dá vyhotoviť zariadenie, ktoré je znázornené na pripojených fotografiách. Kúpiť som musel len jednoduchý ihlový ventil, ktorý sa používa pri propán-butánových varičoch a tlakomer, ktorý meria tlak do 6 barov. Ako vlastný zdroj skvapalneného oxidu, používam bombičky na výrobu sódy. více »

18.2.2012 · MUDr. Juraj Halyák · Kutilské návody · názory (12) · Hodnocení: 4.5/6 · Sledovanost: 17466x


Tři úvahy o čínském rájovci

Přinášíme překlad prvého článku o rájovci od pěstitele Paula Carbonnièra, uveřejněný v srpnu 1869 v časopisu pařížské Aklimatizační společnosti (Bulletin de la Société ď Acclimatation). Později následovaly dvě další zprávy, jež Carbonnièr sloučil později v jednu práci. Je to jistě klasická akvaristická práce a zaslouží, aby byla i po více než 140 letech předložena akvaristům k poznání, na jakém stupni byla tehdejší akvaristika a s jakými problémy se chovatel musel vyrovnávat. více »

13.1.2012 · Roman Slaboch · Fauna · názory (10) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 22167x


Mládí

Skvělé téma. Kdo to je mladý akvarista? Akvarista je přece tak mladý, jak se cítí. Ale co teprve akvarista, který je ještě k tomu skutečně mladý i věkem, tedy dítě se zájmem o akvaristiku. Je zajímavé, jak typická je pro různé zájmové skupiny otázka doplňování mladými. Každý rád vidí když to, co jemu samému přijde jako dobrá záliba, má pokračování. více »

31.12.2011 · Tomáš Vavřina · Akvaton - fejetony po našem · názory (6) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 10595x


Povídání o rostlinách – Echinodory III.

Dnes budeme pokračovat dalším přehledem echinodorů, pěstovaných v mé nádrži během mé akvaristické praxe. více »

5.12.2011 · Václav Štěpán · Flora · názory (1) · Hodnocení: 5.91/6 · Sledovanost: 22926x


Absorbér oxidu uhličitého s presným a bezstratovým dávkovaním CO2

Vodné rastliny pestované v akváriu, pre svoj zdravý rast, pevné odolné pletivo a sýtu farbu, potrebujú správnu výživu. Rastliny menia svoj metabolizmus v závislosti od striedania dňa a noci. V podmienkach akvária je to v závislosti od zapínania a vypínania elektrického osvetlenia. Je to ich prirodzený biorytmus. Rastliny za svetla – počas fotosyntézy – absorbujú oxid uhličitý a súčasne vylučujú kyslík, životne dôležitý pre živočíchy chované v akváriu. Preto jednou z podmienok je aj optimálna koncentrácia oxidu uhličitého vo vode akvária. Obsah CO2, hlavne v estetickom, rastlinami bohato osadenom akváriu je vo väčšine prípadov nedostatočný, preto je ho potrebné do akváriovej vody dodávať. více »

27.10.2011 · MUDr. Juraj Halyák · Kutilské návody · názory (6) · Hodnocení: 5.56/6 · Sledovanost: 16406x


AKVÁRIUM 2011 objektivem fotoaparátu

Stalo se již tradicí, že výstava v Botanické zahradě Karlovy univerzity uzavírá trojici letních a podzimních akvaristických výstav. Ne jinak tomu bylo i letos. Loni jsme podrobně popisovali, co všechno znamená takovouto výstavu připravit. Desítky "člověkodnů" plánování, příprav a realizace mezi přáteli a známými nakonec vyústí ve čtyři dny, kdy veřejnost i akvarističtí kolegové mají možnost zhlédnout výsledek tohoto úsilí. více »

17.9.2011 · Roman Rak · Reportáže · názory (0) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 16243x


 
 

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.