Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Požadovaný článek nenalezen.

Články

Wroclaw - Dr. Ryszard Kamiński v království vodních a bahenních rostlin – II.

Uplynul téměř rok, co jsem navštívil Wroclaw. Krásné město s úžasnou historií a taky zároveň město s velmi zajímavou botanickou, japonskou a zoologickou zahradou. Setkání s Dr. Ryszard Kamińským bylo pro mne tehdy neopakovatelným a nezapomenutelným zážitkem. Již tehdy jsem se domluvil, že uděláme tuhle reportáž, na které jsme poctivě průběžně pracovali několik měsíců. Druhá část. více »

3.9.2011 · Roman Rak · Rozhovory · názory (5) · Hodnocení: 5.86/6 · Sledovanost: 33022x


Chyby u 3D polystyrenového pozadí

Skončili jste s 3D pozadím a nelíbí se vám? Nebo sedíte před akva a nešťastně sledujete, jak se vaše vymazlené 3D mění a rozpadá se?
Dodrželi jste výrobní postup do puntíku a přesto výsledek nestojí za nic. Jenže v postupech se vše nepíše, počítá se v něm většinou s člověkem, který má nějaké estetické a technické zkušenosti s daným materiálem. A navíc ho píše většinou člověk zručný, který se všech chyb vyvaroval a proto ho nenapadne o nich psát. Ovšem nevěšte hlavu. Najdeme spolu, kde je chyba a příště to uděláte lépe. více »

24.8.2011 · Jitka Svobodová · Kutilské návody · názory (0) · Hodnocení: 5.63/6 · Sledovanost: 15485x


Wroclaw - Dr. Ryszard Kamiński v království vodních a bahenních rostlin – I.

Uplynul téměř rok, co jsem navštívil Wroclaw. Krásné město s úžasnou historií a taky zároveň město s velmi zajímavou botanickou, japonskou a zoologickou zahradou. Setkání s Dr. Ryszard Kamińským bylo pro mne tehdy neopakovatelným a nezapomenutelným zážitkem. Již tehdy jsem se domluvil, že uděláme tuhle reportáž, na které jsme poctivě průběžně pracovali několik měsíců. více »

30.7.2011 · Roman Rak · Reportáže · názory (1) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 39089x


Povídání o rostlinách – Echinodory II.

Druhý díl povídání o rostlinách - Echninodory.

Echinodory jsou moje oblíbené rostliny, v akváriu se mě jich za posledních více jak 20 let vystřídalo poměrně hodně. Jsou tak rozmanité tvarem listu i velikostí, že by šlo zařídit akvárium jen s nimi. kategorii akvarijních rostlin patří mezi ty hodně oblíbené a méně náročné. Od původních přírodních druhů s většinou ohromným vzrůstem se prosazují stále více různé kultivary, které ale někdy dosahují podobné velikosti, ale mají podstatně atraktivnější zbarvením listů. Je nabízeno spousta různých, kultivarů a kříženců, někdy si navzájem velice podobných, ale samozřejmě s různými exotickými názvy. Snad jedině rostliny rodu Cryptocoryne jim mohou co do počtu konkurovat. více »

21.7.2011 · Václav Štěpán · Flora · názory (8) · Hodnocení: 5.92/6 · Sledovanost: 25538x


Povídání o rostlinách – Echinodory I.

Echinodory jsou moje oblíbené rostliny, v akváriu se mě jich za posledních více jak 20 let vystřídalo poměrně hodně. Jsou tak rozmanité tvarem listu i velikostí, že by šlo zařídit akvárium jen s nimi. kategorii akvarijních rostlin patří mezi ty hodně oblíbené a méně náročné. Od původních přírodních druhů s většinou ohromným vzrůstem se prosazují stále více různé kultivary, které ale někdy dosahují podobné velikosti, ale mají podstatně atraktivnější zbarvením listů. Je nabízeno spousta různých, kultivarů a kříženců, někdy si navzájem velice podobných, ale samozřejmě s různými exotickými názvy. Snad jedině rostliny rodu Cryptocoryne jim mohou co do počtu konkurovat. více »

14.7.2011 · Václav Štěpán · Flora · názory (18) · Hodnocení: 5.82/6 · Sledovanost: 32255x


Vychytávky 3D polystyrenového pozadí

O tom, jak si vyrobit 3D pozadí z polystyrenu, bylo napsáno hodně dobrých článků.
Já se chci s vámi podělit o pár vychytávek, které jsem vyzkoušela a osvědčily se. Mám za sebou již pět pozadí z polystyrenu. S povrchovou úpravou silikon + písek nebo balakryl + písek. Začátek je však vždy stejný. Kus polystyrenu, nůž nebo pájka a dobrý nápad. Já osobně se bojím všeho co je pod napětím a žhne, proto používám velmi, ale velmi ostrý nožík "rybičku". více »

13.6.2011 · Jitka Svobodová · Kutilské návody · názory (5) · Hodnocení: 5.8/6 · Sledovanost: 35487x


Svět ticha Tomáše Kučery

Tomáši, mělnické Vivárium zná snad každý akvarista v Čechách a na Slovensku. Další lidé vědí o Tvé spolupráci s různými zoologickými zahradami a veřejnými akvárii, o aktivitách kolem výstav bett. O tom, že se potápíš a fotíš pod hladinou ví už málokdo. Kdy a jak jsi se dostal k potápění, co Tě vedlo k tomu, že si bereš do království ticha s sebou i fotoaparát? ... více »

1.6.2011 · Roman Rak · Rozhovory · názory (0) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 21553x


Zlatá rybka a její odrůdy - 2.

Pod tímto názvem vyšel v časopise Akvárium a terárium v čísle 1 roku 1969 můj článek. Dnes po více jak čtyřiceti letech se opět vracím k tomuto tématu. Chtěl bych čtenáře seznámit s některými dalšími zkušenostmi s chovem především dlouhoploutvých závojnatek. Tematicky jsem své poznatky rozdělil do několika kapitol. více »

22.5.2011 · Rudolf Schönbach · Fauna · názory (3) · Hodnocení: 5.7/6 · Sledovanost: 30624x


Sera reptil aqua biotop - recenze

Každý, kdo chce chovat želvy, kraby a raky malého vzrůstu podle jejich nároků, nyní může využít nového akvaterária od značky sera. Kompletní systém sera reptil aqua biotop je vybaven všemi potřebnými technickými jednotkami pro okamžité použití: což zjednodušuje první kroky především teraristům začátečníkům. Hlavně nováčci se často obávají, že udělají chybu ve výběru vhodného terária a odpovídajícího vybavení. Sera reptil aqua biotop nabízí ideální řešení pro začátek. Založení je velmi snadné, neboť akvaterárium již obsahuje nejdůležitější technické komponenty. Jedinečné vysoce účinné filtrační médium sera siporax mini zajistí biologickou filtraci v rámci filtru sera fil 120. Energeticky úsporné svorkové osvětlení sera reptil LED energy light a sera topítko s termostatem 100W završují kompletní systém a vytvářejí optimální podmínky pro želvy, kraby a raky malého vzrůstu. Specielní tvar akvaterária umožní vysokou hladinu vody (80 l) - skvělé pro jedince, kteří jsou náruživí plavci. Úniková suchozemská zóna pro denní sluneční koupel lze vystavět na tabuli z korku na zadní stěnu nebo pomocí konstrukce z kamenů. Je-li to zapotřebí, vyvýšené dno stejně jako kabelovod zajistí snadnou a bezpečnou instalaci výhřevu dna. Navíc kompletní systém obsahuje 50 ml přípravku sera biostart pro biologickou filtraci a stejně tak i 100 ml krmiva sera raffy P pro denní krmení všech druhů vodních želv. Tip: sera reptil aqua biotop se také skvěle hodí jako dekorativní akvárium. více »

21.4.2011 · Pavel Mžourek · Recenze a testy · názory (5) · Hodnocení: 5.8/6 · Sledovanost: 19570x


Wroclav - nejen akvarijních rostlin ráj

Tři sta třicet tři. To není první slůvko ze známého českého jazykolamu, ale v tomto případě vzdálenost mezi Kladnem a Wroclawí, kterou mi ukazuje můj navigační rádce iGo. K tomu ještě teoretický čas – 4 a půl hodiny. To druhé je jen teoretická záležitost, protože hned na Jižní spojce (v době cesty nebyla ještě otevřena část pražského obchvatu přes Lochkovský tunel) jen na úseku několika mála kilometrů v Praze chytáme více jak hodinovou sekeru zpoždění. Reálný cestovní čas s poklidnými zastávkami a obědem, je pak autem ve skutečnosti 6.5 hodiny. více »

8.4.2011 · Roman Rak · Reportáže · názory (6) · Hodnocení: 6/6 · Sledovanost: 45337x


 
 

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.