Používáme na této webové stránce svoje i partnerská soubory cookies. Bez těchto malých textových informací naše stránky nemohou správně fungovat. Klíknutím na OK nám dáte svůj souhlas k jejich ukládání. Odmítnout některá je můžete v nastavení.
Autor článku: · 16.2.2022
· Sledovanost: 5925x
· Vytisknuto: 616x Hodnocení: nehodnoceno · Odměněn: není
Wabi Kusa je koncept tvorby přírodně působících, často poměrně chaotických kompozic rostlin, který se zrodil v Japonsku. Nejčastěji je Wabi Kusa tvořena substrátovým médiem a vodními (či bahenními) rostlinami.
Název samotný, Wabikusa, Wabi-kusa či Wabi Kusa, je tvořen dvěma japonskými slovy. ‘Wabi’, což vyjadřuje krásu jednoduchosti a vyrovnanosti (také součást známého koncepu Wabi-Sabi) a ‘Kusa’, znamenající ‘Tráva’, či rostliny v širším významu.
Tento překlad nám tedy napovídá, že Wabi Kusa je koncept sázení a pěstování, který má vyvolat pocity přírodní vyrovnanosti, koncept, který přijímá a oslavuje nedokonalost a jednoduchost jako něco, co reflektuje reálnou přírodu.
My (v OPAquatics ) věříme, že Wabi Kusa je skvělý způsob, jak si užít pěstování vodních a jiných rostlin mimo jejich obvyklý kontext akvárií či obyčejných květináčků. Nabízí způsob, jak zakomponovat unikátní design promyšlených aquascapingových kompozic do různých prostor bez toho, aby se jednalo jen o další akvárium.
Údržba a pěstování Wabi Kusa je obecně jednodušší než obstarávání high-end akvárií a proto je vhodná i pro méně pokročilé aquascapery. Není třeba žádné sycení CO2 či drahé osvětlení.
Wabi Kusa kompozice poskytují velikou flexibilitu nejen co se týče jejich velikosti, která se pohybuje od velmi kompaktních po masivní projekty, ale také v jejich stylech, od emerzních sekcí mělkých akvárií po jednotlivé mističky s Wabi Kusa koulemi na slunných místech bytu.
V závěru, Wabi Kusa je styl který nabízí opravdu nekončící možnosti a nabízí se k použití v mnoha různých situacích.
Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.