Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Michal Toufar

Přejít na přehled nádrží návštěvníků

  Akva 12l - Fujizuna od Vyghum

Založeno:X.2006
Typ: jiné
Rozměry: 30 x 20 x 20 cm (š x v x h)
Objem: 12 litrů
 
Zobrazeno: 16327x
Publikováno: Sobota 16.6.2007
Naposledy upraveno: Sobota 16.6.2007
Hodnocení: (42x)

Popis

Popis založení tohoto akvária je uveden v článku: http://www.akvarista.cz/...

Jako substrát dna jsem použil substrát pro bonsaje - Fujizuna. Substrát je tmavý a má narozdíl od akadamy pevnou konzistenci (po stisku se nedrolí). Je také o trochu těžší než akadama, před použitím jej lze snadno proplachovat (akadama se stále drolí a vždy v substrátu zůstává zbytek prachu, toto se u fujizuny nestává)
 

Fauna

Neocaridina denticulata (Red Cherry), zakoupil jsem 6ks. Nyní je v akváriu cca 30 přírůstků (některé původní krevety již pošly).
Na jeden den jsem do nádrže přidal rybky Dario Dario, do večera nebylo vidět jedinou krevetu. Všech 30 kusů bylo namačkáno pod bujným porostem Hemianthus callitrichoides. Je to obdivuhodný výkon, jelikož tato rostlina má na výšku sotva jeden centimetr...
Po přesunutí rybek do vedlejšího akvária (Akva 12 l - Akadama) krevety začaly vylézat a po týdnu se natolik uklidnily, že opět nebojácně proplovají celou nádrží.

 

Flora

Hemianthus callitrichoides - krásně se rozrostl po celé nádrži. Ale krevetám chybí nějaký předmět, po kterém by mohly taky trochu šplhat do výšky, proto jsem zkusil do nádrže přidat jeden košík Eleocharis arcicularis
16.6.2007 K monokultuře Hemianthusu přidáno několik trsů Eleocharis arcicularis

 

Technika

- topení topným kabelem
- osvětlovací kryt vlastní výroby
- CO2 z kvasnic, kvasný roztok míchám z cca 1 dcl cukru (krystal) rozpuštěného v cca 0,5 litru vody a jen na špičku kávové lžičky sušených kvasnic (při rozsypání na podložku a shrnutí kvasnic k sobě by měla jejich plocha být menší než 0,5 cm2, prostě čím méně tím lépe). CO2 začne bublat sice až po cca 5 týdnech, zato však stejně intenzivně bublá nepřetržitě cca 5 měsíců. Pro takto malé akvárium je zapotřebí velmi jemného a stabilního proudu bublinek CO2 aby nedošlo k předávkování. Jakékoliv bouřlivé kvašení, které by začalo do akvária vhánět CO2 již po několika málo hodinách nebo dnech by mělo pro obyvatele nádrže fatální následky!

Více o technice viz výše uvedený odkaz na článek popisující založení akvária...

Deník akvária (ukázat »)

Deník akvária (formát: DD.MM.RRRR)

Žádné záznamy v deníku akvária.

 


 
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.