Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

ufinka

Přejít na přehled nádrží návštěvníků

  Miniakvárko od ufinka

Založeno:IX.2006
Typ: Biotop: Asie/Austrálie
Rozměry: 40 x 20 x 20 cm (š x v x h)
Objem: 16 litrů
 
Zobrazeno: 10491x
Publikováno: Pátek 3.11.2006
Naposledy upraveno: Neděle 28.4.2013
Hodnocení: (50x)

Popis

Miniakvárko pro stálou potěchu oka stojící střídavě na stole a komodě :) Plus brzo brzičko bude stojan...
Je to takové miniakva s krevetkami a endlerkami. Chtěla jsem se držet ryb i rostlin Asie, ale rybky do malého akva se špatně shání-mikrorasbory..zkoušela jsem vcelku malé razbory hengeli, ale vypadalo to,že nesnesly akvárko bez topení a ten malý prostor jim dobře nedělal, i když jsou malé, jsu to plavci. Dále jsem se tedy dozvěděla o malé Poecilia endleri. Je to živorodka, ne z Asie, ale své výhody má po zkušenostech mnohé!
POECILIA WINGEI-ENDLERKA:
-je malá (pokud tedy nemáte přerostlé samičky, ty umí vyrůst, ale já je dávám pryč)
-je pěkná
-není vůbec plachá (mikrorazborky prý ano, ale musím odzkoušet!)
-když nepřekrmujete, nedá se vůbec říct, že by navíc takový drobek dělal binec jak se o živorodkách říká, klidně může být akva bez filtrace, když dodržíte zákl.zásady, máte rostlinky a vyměňujete vodu 1 x za 14 dní
-nepotřebuje moc plavat...i kdyby byla větší, je prostě na prostor nenáročná, netrápí se
-vzhledem k velikosti neporodí tolik mladých, takže vám počet rybek nepřeroste přes hlavu jak u gupky
POznámky ke krmení: supr krmení je odskořápkovaná artemie (viděla jsem ji v konzervě, ale dají se koupit i sáčky po menším množství), krmivo Mikro od Dajany se mi vůbec neosvědčilo. Jen občas použiji rozdrobené vločky od Sery - výhoda oproti ostatním-jsou měkčí, dobře bobtnají a měknou ve vodě.

 

Fauna

variabilní, ale raděj co nejmenší počet endlerek Poecilia endleri, snažím se udržovat to na mladých kusech..
krevetky Neocaridina denticulata -heteropoda

zde se jako skoro v jediném akvárku drží okružáci, nemají zde predátory, jelikož se moc nemnoží a přerostlé občas vyndám, je to OK a vzhledem k tomu, že papkaj řasy, tak jsou velmi užiteční

 

Flora

jávský mech-převažoval dřív, po předělávce akva je hlavní Rotala, nezmar okřehek na hladině, Limnobium

Technika

bez topení
svícení stolní lampou s jednopaticovou zářivkou

střídavě oříznutý
molitanový filtr se zavedeným "vzduchovadlem", min. výkon, čeření krevetám vadí

Deník akvária (ukázat »)

Deník akvária (formát: DD.MM.RRRR)

Neděle 28.4.2013

Akvárium začalo v rohu nahoře téct, bylo vypuštěno o 1/3 a zalepeno akvarijním silikonem. Po 4 dnech zas napuštěno, je to ok! Ale ta skříňka pod ním už je bohužel pěkně rozlepená, snad vydrží.

Pátek 12.10.2007

Tak maculaty prozatím nebudou. Namnožily se mi endlerky a začaly mne i bavit, protože když je krmím víc jak 1x denně, tak konečně rostou ))
V akvárku, sice našikmo), dle představ roste Rotala, a jávský mech kousky dřeva také pěkně obrůstá! 2 samice nosí vajíčka, konečně zas...Ale nenosí ještě ty červené. stejně je mám dohromady s nečervenými, tak je to jen asi dobře. Musím ty červené konečně oddělit a jdu to udělat hned...Pidi akvárečko s fujizunou už je... (nedělám si u něj ambice s nějakým supr layoutem, takže ani nebudu fotit, není co...a mimochodem Fujizuna je moc hrubá, špatně se s ní pracuje).

Čtvrtek 13.9.2007

Maculaty budou někdy v říjnu. Dnes jsem vydělala kořen s javských mechem(ani ten kořen nebyl vidět, že) a vzhledem k velikosti se rozhodla ho rozdělit na třetiny. Dvě části jsem pak znovu mechem ovázala, protože už špatně držel. Třetí jsem dala na zkoušku do JV ASie, jak zde zaroste, zda při dnu bude také zarůstat řasou jako u hladiny na kořeni. Dále jsem z JV Asie použila úlomek břidlice, který jsem opět ovázala za pomocí vlasce mechem. Z akvária jsem veškeré zbytečky kryptokoryn a hnědovek předělala do JV Asie. A ty velké zbytky mechu jsem dala prozatím do kyble. Myslím, že se ještě budou hodit. Aby nebyl v akva jen mech, přidala jsem ústřižky Rotaly a Hygrophily siamensis. Problém byl s molit.filtrem, jak ho schovat. Tak je naležato a před ním ty dřevíčka. Akvárko vypadá úplně jinak a je to nezvyk, mít ho vcelku prázdné, ale výhoda je, že konečně vidím na krevetky! I endlerky. A co znám tohle akvárko, tak se ten mech zas velmi brzy rozroste

 


 
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2021 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.