Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Paracheirodon axelrodi Schultz, 1956

neonka červená

Kmen: Chordata
Třída: Actinopterygii
Řád: Characiformes
Čeleď: Characidae
Rod: Paracheirodon
Ukaž v katalogu »

Správce: Smik
Zobrazeno: 76484x; Aktualizace: 5.3.2009
Vložení komentáře
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé stránek.
Neděle 11.10.2009
avast

Dovolím si také souhlasit s p. Zahradkou.. Taky jsem je po cca 1,5-2 hodinkach daval do akvárka.. A ztráty?? žádné..


Čtvrtek 12.3.2009
spartan

Též souhlasím s panem Zahrádkou, červené neony jsem pořizoval v životě několikrát a žádné úkony typu T. Enderson. Půl hodiny trvala postupná aklimatizace a byly v akváru, a nokdy žádný úhyn ani nemoce


Čtvrtek 12.3.2009
Smik

Už jsem to chtěl napsat dříve ale p. Zahrádka mě předběhl. Naprosto souhlasím. S červenou neonkou není třeba nijak zvlášť čarovat.


Středa 11.3.2009
Karel_Zahradka

K poznámce o pomalém zvykání na jinou vodu bych jenom dodal,že červenká neonka je rybka odolná,dokonce bych ji zařadil mezi odolnější tetrovité.Samozřejmě,žádná rybka nemá ráda prudké změny chemismu,zvláště pH,ale s červenou neonkou lze zacházet jako s běžnou,domestikovanou akvarijní rybkou.Aklimatisace postupným mísením vody v akvariu a transportním sáčku při velké opatrnosti musí být za hodinu hotovo,i dříve.


Neděle 8.3.2009
Pavel

Opraveno, omylem přehozeno se synonymem :)


Sobota 7.3.2009
kapr

Opravte si český název ;-)


Pondělí 8.12.2008
tomas.enderson

Nikdo asi nebude proti tomu, když tuto rybičku nazvu nejkrásnější tetrou která se v našich nádržích vyskytuje. Měl bych jen jedno upozornění pro začínající akvaristy, kteří ještě neměli s tetrami skušenosti. Je nutno všechny tetry pozvolna přispůsobovat novým parametrům vody jinak nemusí přežít transport z akvaristiky do nového domova ve vaší nádři. Z tohoto důvodu doporučuji po zakoupení tyto rybyčky nalít i s obsahem transportního sáčku do předem připravené nárže se vzduchováním a posléze v intervalu cca po hodince přidávat vodu z nádře do které budou posléze vypušteny. Maximální množství přidávané vody by mělo odpovídat stávajícímu obsahu v připravné nádži. Takto dolévat doporučuji cca 6x a posléze nechat tetry v přípravné nádrži do druhého dne. Posléze je možné rybičky pouze přelovit do akvária ve kterém jste jim přichystali nové bydlení. Samozřejmě doporučuji využívt karanténích nádrží jelikož je to nejlepší způsob jak předcházet zavlečení nemocí do hlavního akvária. Díky této taktice při přenášení do nového prostředí předejdete zbytečným umrtím rybiček, které bývá způsobeno skokovou změnou parametrů vody ve které se právě nachází.

Tomas Enderson 

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.