Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

MiP

Přejít na přehled nádrží návštěvníků

  Africké cichlidy 900 litrů » Deník akvária

Pátek 1.3.2019

Tak mám výsledky vyšetření ryb, s největší pravděpodobností jde o Cryptobia iubilans. Fakt mi tlamovci nejsou souzeni. Před 18ti lety tuberkulóza, teď toto :( Je to, bohužel, obdobně jako tuberkulóza, konečná :(
Vyházel jsem z akva veškerou dekoraci a téměř všechny rostliny skončily na kompostu. Dále jsem pochytal všechny mladé a dal je do samostatného akva. Stejně tak jsem vyklepal všem samicím mladé z tlamek a dal je také do samostatného akva. Také jsem zahájil přeléčení Entizolem veškerého potěru. Tak uvidím, jak to dopadne. Ve velkém akva mám teď ryby dokonale pod kontrolou a mohu dobře odkalovat a čistit. Musím nakoupit další Entizol a zkusím to i na ostatních rybách.

Čtvrtek 28.2.2019

Netuším, co se stalo, ale zřejmě jsem vstoupil po druhé do stejné řeky :( Začaly mi celkem hodně hynout ryby, netuším vůbec důvod. Všechny testy vody jsou z dlouhodobého hlediska v normě, začínám mít pocit, že mi tlamovci prostě nejsou souzeni. Jediné, co mi přijde, že je problém udržet akvárium s tímto layoutem v čistotě. To je bohužel nereálné, vzhledem k množství kamenů a rostlin. Detrit se drží opravdu všude. Nicméně NO2=0mg/l, NO3 do 40mg/l. Nevěřím, že by tlamovci byli tak extra nároční, něco se muselo stát a já nevím co. Ryby jsem poslal na vyšetření, ale ještě nemám výsledky.

Pokusím se popsat, co se s rybami děje. Ale spíše až závěrečnou fázi, protože vzhledem k tomu, kolik je v akváriu úkrytů není možné problematickou rybu vůbec objevit.
Na postižené rybě se začnou objevovat převážně na postranní čáře takové bílé výrůstky, které jako vyrůstají zevnitř. Plíseň to není, ty vypadá jinak. V další fázi se v některém z těchto míst začne rybě rozpadat kůže. Do pár hodin pak většinou hyne. Jakmile nějakou takovouto rybu objevím, je již většinou apatická a dá se chytit i do ruky. V tomto stádiu už je průběh velmi rychlý. Zatím se mi nepodařilo žádnou rybu udržet při životě od zjištění problémů déle jak 24 hodin, abych ji mohl odvézt na vyšetření živou. Máte-li někdo alespoň tušení, o co by mohlo jít, uvítám každý nápad. Mohu zaslat i fotky uhynulé ryby.

Pátek 1.2.2019

Ukázka růstu Limnophily v pravé části akvária - 13.1.2019 a 1.2.2019. Dále celkový pohled a nějaké přírůstky ;)

Čtvrtek 31.1.2019

Tak opět jsem udělal neuváženou chybu a sáhl před focením do akvárka ;) I filtr jsem nechal na místě, ale opět fotka bez ryb. Přidány další rostliny - anubiasy, hygrophily, ceratopteris. Limnophila roste jak divá, budu ji muset v pravé části zkrátit. Rybám rostliny očividně chutnají, po akváriu neustále plavou okousané kousky limnophily a ucpávají přepad do filtru.AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.