Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Jiří Doležal

Přejít na přehled nádrží návštěvníků

  200 l v obývacím pokoji od Frenky

Založeno:neuvedeno
Typ: neuvedeno
Rozměry: neuvedeno
Objem: 200 litrů
 
Zobrazeno: 6284x
Publikováno: Úterý 29.3.2005
Naposledy upraveno: Úterý 5.4.2005
Hodnocení: (17x)

Popis

Akvárium jsem založil před třemi lety. Vrátil jsem se k tomuto koníčku po více než 20 letech. Mým záměrem bylo vytvořit hezkou a funkční nádrž. Do jaké míry se mi to daří posuďte sami. Chystám se vytvořit vlastní stránky kde bych se s ostatními podělil o zkušenosti z provozu a praktické rady. Nádrž má rozměry 80x50x50cm. Svítím 3 zářivkami o celkovém světelném výkonu 44W. Chystám se osvětlení zrekonstruovat na 72W. Bude to 4x18W s elektronickými předřadníky. Svítím 12h denně s hodinovou pauzou mezi 13 a 14h. Spínání osvětlení řídím časovým spínačem. Po dlouhém laborování s různými hnojivy a bojem s černou řasou jsem dospěl do stavu, kdy je řasa na ústupu (nová neroste a stará mizí). V současné době hnojiva nepřidávám, pouze probublávám CO2-5h denně. Z 5Kg láhve pouštím CO2 přes redukční ventil, elektromagnetický ventil a jehlový ventil do vody přes vzduchovací kamínek. Probublávám v půhodinových intervalech. Půl hodiny dávkuji a pak je půl hodiny pauza. Spínání je rovněž přes spínací hodiny. Dávkování začíná ráno v 9h a končí hodinu před vypnutím osvětlení. Tento systém se mi osvědčil. Rostliny rychle přibývají a nevykazují žádné známky vad či chátrání. Vodu měním pravidelně co 14 dnů a to vždy 50 litrů. Do nové vody přidávám podle návodu přípravek Aqua+. Velice se mi to osvědčilo. Při výměně vody vytahuji z vody špatné listy, odkalovačem projedu dno tam kde se dostanu a zastřihnu listy valisneriím tak aby končily zároveň s hladinou. Je toho vždy tak půl 12litrového kbelíku. V nádrži je 2x čichavec, 5x skalára, 8x neónka, 2x panceřníček tygrovaný, 4x panceřníček zlatopasý. V nádrži udržuji teplotu 25 st. Topení se na noc vypíná spolu s osvětlením. K filtraci vody používám interní filtr o objemu 1l-náplň biokvacit. Čistím jej 1xza dva měsíce. Na výtoku z filtru je nasazená navrtaná trubka, která zamezuje nadměrnému proudění vody v nádrži.

Přidal jsem další fotografie. Třeba pro inspiraci. Stránky jsem založil a momentálně na nich pracuji. Připravuji seriál o stavbě osvětlení s elektronickými předřadníky. Bude to návod pro ostatní akvaristy. Fotografie, schémata, rady. Na stránkách bude diskuze.

 

Deník akvária (ukázat »)

Deník akvária (formát: DD.MM.RRRR)

Žádné záznamy v deníku akvária.

 


 
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.