Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Vlk

Přejít na přehled nádrží návštěvníků
Nádrže:

  Vlkovo od Vlk

Založeno:III.2009
Typ: Biotop: Amerika
Rozměry: 180 x 40 x 50 cm (š x v x h)
Objem: 360 litrů
 
Zobrazeno: 9478x
Publikováno: Středa 29.12.2010
Naposledy upraveno: Neděle 31.1.2016
Hodnocení: (12x)

Popis

Ahoj.

Akvárium je vyrobeno z 10 mm silného skla se 2 podélnými a 1(10cm širokou) příčnou výztuhou. Skříň pod akva je laminovaná dřevotříska v barvě světlá bříza. Jak zadní, tak i všechny příčné stěny jsou nosné. Kryt akvária je vyroben z plastu. Osvětlovací rampa - 1 trubice 58W - Narva Oceanic nature - původně bylo akvárium osvětleno dvěma trubicema, pak odešel jeden okruh, takže jsem osvětlovací rampu překopal na jednu zářivku. Jak se ukázalo, pro tento typ akva je světlo naprosto dostačující a i mě víc tato intenzita vyhovuje. (a ještě ušetřím - 58W 10 hodin denně není zanedbatelných). Pokud by měly být v nádrži rostliny, tak by intenzita byla silně nedostačující.
Celý komplet jsem si navrhoval sám a je vyroben na zakázku fi. Farao. Tímto děkuji slečně/paní, která se mnou měla velkou trpělivost při mých různých dodatečných rozměrových a disajnových úpravách.(samozřejmě než šlo vše do výroby).


Dekorace : přírodní kořeny driftwood, několik větších kamenů (křemen), substrát křemen 1-5 mm (cca 60 ltr.), pozadí - umělá skála (firma JiMi)

Krmení : Sera Vipagran, Sera Granured,Sera Wels-Chips, Tetra PRO, Cichlid Shrimp sticks

Chemie - po čištění filtrů občas přidávám, pro klid duše, Sera bio nitrivec nebo EnviFish akvária od fi.AgroBio OPAVA http://shop.agrobio.cz/... (směs enzymů a mikrobů speciálně určených pro udržení průzračné a čisté vody. A jak se zdá tak to fakt funguje.

Po částečné výměně vody souběžně s odkalením (každý týden min. 20% vody)aplikuji přípravek eSHA-Optima.
 

Fauna

Herichthys Cyanoguttatus - Kančík modroskvrný - Už nemám, pro tolik odrostlých druhů ryb začlo být akva malé

Rocio octofasciata - Kančík perleťový (1pár)

Hypsophrys nicaraguensis - Kančík nikaragujský (pouze samice, samec bohužel uhynul - samici si ponechám na dožití)

Aequidens rivulatus - Akara potoční (3ks) - 1samec/2 samice

Panaque nigrolineatus L027 - Panak černopruhý (1ks)

Baryancistrus demantoides L200 - Krunýřovec "Zelený fantom" (1ks)

Platydoras costatus - Trnovec bělopruhý (1ks) 

Flora

Několik kusů Anubias - tyhle ryby stejně rostliny nesnáší a všude jim překážej a ostatně já jsem taky na kytičky nikdy moc nebyl.

Technika

Filtr Eheim Professionel IIIe - typ 2078, pro 700l (na výstupu rozstřikovací rampa)- filtrační média: Eheim EHFISUBSTRAT PRO 5.0 l, Eheim bioMECH 2l, dolní část filtru(pod koši) by měla být prázdná, ale já jsem tam vložil biomolitan - střední hrubosti (PPI20). Bylo mi líto tento prostor nevyužít.

Filtr Eheim Ecco 2234 (na výstupu difusor Eheim) - filtr je pouze jako doplňkový, mám ho navíc, takže proč ho nevyužít. Filtrační média: Biomolitan + filtrační vata.

Osvětlovací rampa - 1 trubice 58W - Narva Oceanic nature - původně bylo akvárium osvětleno dvěma trubicema, pak odešel jeden okruh, takže jsem osvětlovací rampu překopal na jednu zářivku. Jak se ukázalo, pro tento typ akva je světlo naprosto dostačující a i mě víc tato intenzita vyhovuje. (a ještě ušetřím - 58W 10 hodin denně není zanedbatelných)

Topení - NE (mám ho v záloze uložené pěkně v suchu)

Teploměr - nalepovací digitální(Sera)

Proudový chránič

Spínací hodiny

Běžné pomůcky na odkalování a čištění akva - hadice cca 8m s koncovkou na napojení k baterii ve sprše, klip Eheim k uchycení hadice k hraně akva, odkalovací zvon, silonová drátěnka (kuchyňská) na čištění vnitřních ploch skel, mikrovláknový hadřík na leštění vnějších ploch skel atd... 

Deník akvária (ukázat »)

Deník akvária (formát: DD.MM.RRRR)

Neděle 31.1.2016

Zrušeno.
Prodáno jako komplet.
Prezentaci ponechám z nostalgie, možná se pro někoho bude hodit jako inspirace.

Neděle 31.1.2016

Zrušeno.
Prodáno jako komplet.
Prezentaci ponechám z nostalgie, možná se pro někoho bude hodit jako inspirace.

Sobota 27.8.2011

Zredukoval jsem počet Akar potočních.(čekal jsem až bude rozeznatelné pohlaví) Z původních 6ks jsem nechal zatím 3ks - 1 samec/2 samice.
Také budu muset dát pryč kančíky Nikaragujské. Přeci jenom oproti ostatním druhům v akva jsou to klidnější ryby a jak ostatní začínají dorůstat a dělat si nárok na teritoria, utlačují nikaragujce. No, jednou to muselo přijít, počítal jsem s tím. Bude se mi po nich stýskat. Jsou to nádherné ryby.

 


 
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2019 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.