Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Lilit

Přejít na přehled nádrží návštěvníků

  Drobci z Venezuely od Lilit

Založeno:VIII.2008
Typ: jiné
Rozměry: 40 x 30 x 23 cm (š x v x h)
Objem: 27 litrů
 
Zobrazeno: 10764x
Publikováno: Středa 17.9.2008
Naposledy upraveno: Středa 7.9.2011
Hodnocení: (29x)

Popis

Cesta k mé akvaristické (sebe)realizaci byla nesnadná, dlouho to vypadalo, že se budu muset spokojit s elementkou obývanou jednou závojnatkou. Tahle nádrž je vlastně mým prvním "opravdovým" akváriem. Vybrala jsem si na prostor i péči nenáročné endlerky.
Nádrž je umístěna zhruba uprostřed pokoje a určena pro pohled ze všech čtyř stran (i seshora, pokud zrovna není orosené krycí sklo...).
Jednou týdně odkaluji, krmím dvěma druhy vloček, práškovým krmivem a naupliemi artemií.
Při psaní deníku jsem se inspirovala akváriem, které se jako jediné objeví, pokud do vyhledávače zadáte heslo "pijavice" (tedy ona se vyhledá i moje nádrž, protože jsem tady to slovo napsala:-D). Jsem si vědoma toho, že jde o nedostižný vzor.
***TYTO 3 FOTOGRAFIE JSOU STARÉ, AKVÁRIUM TEĎ VYPADÁ JINAK! LÍP! :-) VIZ GALERIE***

 

Fauna

endlerky :: Poecilia endleri
DROBNÉ živorodky z VENEZUELY. Počet se snažím udržovat maximálně na patnácti.
okružáci :: prostě okružáci - chtěně
člunka pravohrotá :: Ferrissia clessiniana - nechtěně

TOP 3 krmení: Tetra Guppy, žábronožky, JBL NovoBaby; 1x týdně Hikari Tropical Micro Wafers

 

Flora

kryptokoryna červená :: Cryptocoryne affinis
kryptokoryna [zřejmě] sumatránská :: Cryptocoryne [zřejmě] pontederiifolia
douška hustolistá :: Egeria densa
růžkatec ponořený :: Ceratophyllum demersum
řasokoule :: Aegagropila linnaei
měchýřka jávská :: Vesicularia dubyana
Daří se všemu.

 

Technika

Jäger topítko 50W
Nastavené na 22 stupňů (zapíná většinou jen tehdy na jaře a na podzim, kdy je ještě/už zima a v pokoji se už/ještě netopí).

Deník akvária (ukázat »)

Deník akvária (formát: DD.MM.RRRR)

Neděle 4.9.2011

Včera proběhlo Třetí Velké Čištění, které přineslo dvě překvapení. Samiček jsem tentokrát napočítala deset a samečkoidů dvanáct (plus jedna malá samička a dva minisamečkoidi ve sklenici). Velmi mě potěšilo, že ta mnou dosud s jistotou neidentifikovaná zelená kytka (možná kryptokoryna sumatránská) nejen úžasně zesílila, ale už spustila první šlahoun, na jehož konci vyrostla malá fajnová ROSTLINKA. Jůůůů! :-) Druhé překvapení pak spočívalo v tom, že jsem asi po půl roce nalezla maličkou řasokouli, kterou jsem měla za ztracenou. Byla totiž totálně obrostlá jávským mechem (a chudinka skrz naskrz proděravělá nějakým kořínkem) - ale vypadá v pohodě a budu na ni odteď dávat větší pozor. Fotodokumentaci dodám za několik dní. Zatím jsem do akva vypustila dva pionýry-samečkoidy (sorry, guys), zbytek ostazenstva čeká na slavnostní vypuštění v kýbli a v "bedně".

Neděle 12.6.2011

O endlerkách vyšel rozsáhlý článek v Aquaristik 2/2011! Je tam taky spousta fotek - a všechny endlerky jsou na nich o dost jinak zbarvené než ty moje. A hodně se barevně liší i mezi sebou. Zajímavé. Jenže, jak víme, ty MOJE jsou stejně nejhezčí. Tečka.

Úterý 15.2.2011

Tak abyste věděli, rybičky se mají fajn. Akvárko vypadá pořád tak nějak stejně, ale k vizualizaci jeho současného stavu Vám, věrným či náhodným obdivovatelům Drobků z Venezuely, bude muset stačit představivost. Moje lenost totiž dosáhla už takového stupně, že jsem líná FOTOGRAFOVAT. A to mě focení hrozně baví! Hanba mi - přestalo se mi chtít fotit právě letos, když je tady na stránkách konečně foto soutěž (poprvé od doby mé registrace, a to prosím pěkně je už nějaký ten pátek)!!! Hanba, fuj.

 


 
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2021 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.