Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Chrobak SACEK

Přejít na přehled nádrží návštěvníků
Nádrže:

  125l od Chrobak.SACEK

Založeno:neuvedeno
Typ: Společenské
Rozměry: 120 x 35 x 30 cm (š x v x h)
Objem: 125 litrů
 
Zobrazeno: 6552x
Publikováno: Sobota 31.7.2004
Naposledy upraveno: Úterý 27.2.2007
Hodnocení: (15x)

Popis

Rok 2003

Akvarium - 120l
Filtr - Aquqel Fan2
Topení - atman 150W
Osvětlení - sunglo + aquaglo 2x 20W


K akvaristice mě přivedla sestra, no a potom už to šlo nějak samo. Akvarium i místo už bylo vybrané kdysi a to v obyvákové stěně.
Dneska už vím, že to chce nechat si nad akvariem místo ( 6cm je opravdu málo ), ale kdo to měl tenkrát vědět.

Na začátku akvaristiky je potřeba se naučit pořádně číst :-) a tak jsem přečetl všechno co se dalo. Založení akvaria proběhlo bez větších problémů ( žádný zákal ani nic podobného se naštěstí neobjevilo ).

Sestra chtěla nějaké "hezké" ryby takže to nakonec vyhrály parmičky 4pruhé, parmičky mechové, ancitrusi a paví očka ( ikdyž samičky jsou prý hnusný ):-). Navíc samečkům "zmizely" celé ocasní ploutve (parmičky jsou pěkné potvory). Naštěstí jim ploutve dorostly do původní velikosti a teďka už je klid.

Hned po prvním měsíci začali mít paví očka mladé, ale parmičky je stačily zlikvidovat během 1 dne.
Takže další 2 várky už odchovávám zvášť a vše je v pohodě. Dokonce se občas oběví nějaká mladá i ve spolešném akváriu. Jsou to ty šikovnější co se naučily přežívat.

Dneska už akvárium funguje bez problému, postupně dodávám kytky. ( některé ryby uspěšně likvidují, takže zkouším které vydrží )

Parmičky 4 pruhé - 5ks (2 samci)
Parmičky mechové - 4ks (2 samci)
Paví očka - 11ks (5 samců)
Ancitrusi - 4ks pohlaví zatím neurčité
Blíže neurčené množství šneků

Rok 2006

Jak plyne čas tak dochází i k vývinu našeho akvárka. Podařilo se nám odchovat cca 1tis. šneků ( takový žluto jsem v životě neviděl ), z ryb došlo několikrát k výměně pavých oček a přibyli dvě krásné Akary modré.

Opět po mírných peripetiích se ukázalo, že i takhle velká rybka se s malýma snese... jenom si na sebe musí trochu zvyknout. Vřeli ji doporučuji těm co chtějí "přírodní" cestou regulovat počet neustále se rodících pavých oček ;-).

Akary se vytírají celkem pravidelně na středně velký kámen na dně a úpěnlivě své jikry hlídají. Bohužel většinou tak 3tí den ( už se mi zdá že z jiker začínají vykukovat ocásky ) je buďto samy sežerou a nebo je přestanou hlídat a parmičky s ostatníma rybama si rádi pochutnají. :-( No snad se odchov jednou povede.

Z Ancitrusů se vyklubali 3 samci a jedna samice a mají se vesele k světu.

Černý pátek 19.1.2007
Pokud přijdete domu, od dveří slyšíte divné pištivé zvuky a po vyzutí bot zjistíte, že koberec kolem vás je poněkud vlhký je patrné, že něco není v pořádku.

Akvárium se rozlepilo v horní části rohu mezi předním a bočním sklem a vytekla cca 1/2 vody. Při jeho 7 letém stáří bych neočekával takovouto pohromu. Ryby byly trochu v šoku, ale naštěstí ne nasuchu. Ten děsivej zvuk vydával filtr, který se točil na sucho a tím pádem se nijak nechladil.(kupodivu to přežil)
Ryby jsem co nejrychleji přeházel do rezervího akvária a šel uklízet tu spoušť.
Druhý den jsem zaskočil za známým výrobcem akvárií. Těch 7 roků se mu taky moc nezdálo, ale dneska už prý lepidla nejsou co bývala a všeobecné doporučení = měnit akvárko každých 5 let.

Každopádně jsme se dohodli, že tohle už nemá význam zachraňovat a vhledem k mým momentálním jiným aktivitám jsem tedy s akvaristikou zkončil. Alespoň s tou ve větším měřítku ( nové akvárko bude až do nového domu ). Ryby a kytky jsem rozdal po známých a sám jsem si nechal jenom takové micro-akvárium (10L), které používám tak trochu jako zvlhčovač vzduchu a lampičku na pracovním stole. (ale to už je na jiný článek )

 

Technika

Akvarium - 125l
Filtr - Aquqel Fan2
Topení - atman 150W
Osvětlení - sunglo + aquaglo 2x 20W

Deník akvária (ukázat »)

Deník akvária (formát: DD.MM.RRRR)

Žádné záznamy v deníku akvária.

 


 
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2018 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Jste na stránkách AKVARISTA.cz (LOAD: 0.749849s 0.319084s).

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.