Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

cichlidae

Přejít na přehled nádrží návštěvníků

  mišmaš od cichlidae

Založeno:neuvedeno
Typ: Biotop: Amerika
Rozměry: neuvedeno
Objem: 160 litrů
 
Zobrazeno: 8359x
Publikováno: Úterý 12.7.2005
Naposledy upraveno: Středa 29.3.2006
Hodnocení: (32x)

Popis

Jelikož mi cca před 14 dny začalo toto akvárium velmi překvapivě vytékat v lepení, byl jsem nucen ho narychlo vybrat a předělat. Fotky zde se nacházející jsou zatím kombinací dvou designů, snad to časem zvládnu stáhnout na aktuální fota.

Nádrž zvící 200 l. Jedná se v podstatě o pokus vhodné kombinace cichlid s jinými rybkami. Zvolil jsem ryby ze stejné, tj. tropické oblasti.Jsou zde tedy zastoupeni v hojném počtu především duhovkovití.(či Gavúni-chcete-li) Jejich barevný kontrast a oblast kde se v nádrži pohybují (výhradně v nejvyšší, max. střední vrstva akvária) se nijak neruší, spíše perfektně ladí s již poměrně narostlým párkem kančíků šikmopruhých. Je pravda, že to jsou spíše takový líní "hrošíci", kteří se o své okolí ani valně nezajímají, a v podstatě nádrží jen tak "brouzdají":)Zcela tak nemohu souhlasit s některými názory v literatuře, která uvádí, že se jedná o agresivnější druh. Sedí si tedy bez nejmenší újmy na zdraví, aniž by docházelo k jakýmkoliv třenicím.

Další z vrubozubcovitých obyvatel: u dna neustále něco kutící Geophagové spolu se Satanopercami nemají proti společnosti rychlých plavců převážně z Nové Guiney právě tak zhola nic, jako jejich větší kolegové. Pravdou je, že chovám zatím nedospělou dvojici, u které žrádlo znamená celý svět. Až dospějí....(cca 2-3 roky, poměrně pomalu stárnoucí druh) uvidíme, co za ródeo budou schopni rozpoutat:)

K duhovkovitým ještě jednu malou poznámku; mám poměrně problém, udržet je při životě déle, než cca 3 roky. Poté zacházejí, většinou na různé banální příčiny, jako jsou plísně. Dost těžko se mi u nich zbavuje jakékoliv nákazy, pakliže je zasažen jeden z hejna, zpravidla už je pozdě a léčby nezabírají. Nejméně se mi osvědčily Praecoxové. Naopak - cichlidy zdárně přečkaly všechny pogromy. Holt - jiná liga:)


ZAŘÍZENÍ:

vnější přepadový filtr (kvůli vytváření proudu pro Gavúny-prostě to milují) Aquaclear
vzduchování
teplota 26 - 28 stupňů.
žádné hnojení (zvažuji CO-čko)

RYBY:

Melanotaenia trifasciata 4ks
Melanotaenia bosemani 3ks
Glossolepis incisus (proč glossolepis, když je to stejný druh..?)2 ks
Bedotia geayi 2ks

Mesonauta festiva (kančík šikmopruhý) - mamka s taťkou, jemu říkám Pan Někdo. poznáte ho podle mírného hrbolku na čele, ona má ladnou křivku:)

Geophagus surinamensis (na ty se velmi těším, až povyrostou), potřebují písčité dno, písek přijímají spolu s potravou, vstřebávají a prosívají skrz žábry. Celkem 4 kousky.

Satanoperca jurupari 2 větší, 3 menší ks - později dokoupení jedinci, dochází k postupnému dobarvování-krása.Nároky stejné jako G.s. s tím, že u mých Satanoperc pozoruji chuť se schovávat a po volném písčitém dně se jen chvilkami prohnat.

Corydoras paleatus 3ks, Corydoras aeneus 2ks.

Chaetostoma wuteri (přísavný sumec) ani nevím, že ho tam mám, skoro není vidět, přitom těch peněz, co mě stál....:)
 

Deník akvária (ukázat »)

Deník akvária (formát: DD.MM.RRRR)

Žádné záznamy v deníku akvária.

 


 
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2018 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Jste na stránkách AKVARISTA.cz (LOAD: 0.454587s 0.029999s).

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.