Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Založit nové téma »

Diskuse Obnovit

slepá hladina ? smazat

Zrušit filtr tohoto tématu
Středa 22.2.2017 20:32:17 [ID:101171][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od LUDEKBENDA
   Dobrý deň. Tiež som mal problém so slepou hladinou. Najprv som si myslel, že je to kvôli odumierajúcim rastlinám, tak som zabezpečil co2 a začal hnojiť. Po pár týždňoch boli rastlinky úplne zdravé a hladina bola stále mastná. Na rad teda prišlo dno. Celé som ho prehrabal a tým ho zbavil všetkých bubliniek ( myslel som, ze to môže byť amoniak a tým zahnívajúce dno ) no i po jeho vyčistení mastnota nezmyzla. Keďže nejaké prekrmovanie som vylúčil, keďže už medzi všetkými pokusmi som ho obmedzil na minimum som musel teda hľadať ďalší možný dôvod. Na rad prišli korene. Odstránil som tri zo štyroch a tam bol môj problém odhalený. Mastnota takmer zmyzla. Ale i ten posledný hladinu naďalej mastil i keď už v oveľa menšej miere. Koreň som však nechcel kvôli anubiasu, prísavnikovi, krevetkám a kvôli výluhu, ktorý je pre ryby fajn vyhodiť. Tak som to vyriešil týmto https://youtu.be/jqUGdTZf8eQ Dnes je problém ktorý sa objaví raz za možno týždeň vyriešený behom chvíľky. Hádam to pomôže i vám i keď určite je potrebné najprv odstrániť všetky možné príčiny a zmierniť ich čo možno na najmenšiu úroveň. Všetkým držím palce a nevzdávajte sa...

Starší příspěvky:

Čtvrtek 19.2.2009 10:31:47 [ID:74708][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od TUBE
pro MILI REF: 74706(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Dík za podrobnou informaci asi zatím zůstanu u mého systému s nádobou:).No a tam ten odkaz na tu stránku s mořskou akvaristikou to je teda palba.Ještě ,že dělám sladkovodní:).

Středa 18.2.2009 22:04:44 [ID:74706][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od MILI
pro TUBE REF: 74661(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Mám ho. Má svoje pro i proti.
Čistí hladinu velice výkonně. Mám hladinu víc než metr čtvereční a i při silném mastném povlaku je za čtvrt hodiny čistá.
Sběrač je ale poměrně citlivý na úroveň hladiny. Jeho pozice je fixovaná přísavkou a když se celý sběrač posune nebo se odpaří voda, míjí se účinkem. Přestože se snažím fixovat trubku, na kterou je připojen, občas se posune.
Snadno se ucpe pokud plavou kousky listů nebo plovoucí rostliny po hladině. S cichlidami je to skoro pořád.
Když krmíte vločkovým krmivem, musíte ho zastavit, protože spořádá víc než nejhladovější ryba.

Sání má plovák, který ho zvedá ke hladině. Při určitém rozsahu hladin funguje účinně. Pokud rozsah nevyhovuje, dá se sání otočit a pak funguje účinně pro jiný rozsah hladin.
Teď jsem s tím chvíli laboroval a rozsah je poměrně malý cca 1/2 až 1 cm. Když se hladina vody příliš sníží, ústí sběrače se zalije a i když natahuje vodu pod hladinou nedokáže stáhnout film z hladiny. takto je to přesně vyfocené na reklamní fotce: http://www.akvarista.cz/...

Závěrem: velice učinný, ale je potřeba mu věnovat dost pozornosti.

PS: Mne zaujalo takovéhle řešení: http://www.pepinuvutes.cz/...
Je to sice neskutečně drahé, ale nemelo by to být těžké vyrobit samo domo. Zkoušel jste někdo něco takového?
Představuju si stálý, co nejslabší, přívod vody s plovákovou pojistkou proti přetečení. Voda z přepadu rovnou do odpadu.

Úterý 17.2.2009 19:41:53 [ID:74688][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od PAVEL
pro TUBE REF: 74661(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Uvededený hladinový sběrač nečistot sleduje hladinu automaticky (v rámci svých možností).

Pondělí 16.2.2009 11:03:32 [ID:74662][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od MICKEY
pro TOMAS.ENDERSON REF: 74659(ZOBRAZIT REFERENCI)
   To můžu jen potvrdit..

Taky sem teď při zakládání akva měl slepou hladinu a měl jsem jen mechanickou filtraci.

Když jsem dal vnější filtr s odstřikovací rampou,slepá hladina zmizela..

Pondělí 16.2.2009 10:41:31 [ID:74661][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od TUBE
pro TOMAS.ENDERSON REF: 74659(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Kdysi jsem uvažoval o tomhle máte s tím někdo zkušenost?
Cena je asi 950kč. To sání se nastavuje jak, plave na hladině nebo se mění jenom jeho úhel vůči hladině?

http://www.eheim.cz/...

Jinak já to sbírám s hladiny pomocí asi 1/2l nádobky .Ponořím a nechám strháváním proudu tekoucí vody to svinstvo vtékat do nádoby.Zdá semi to rychlejší než ubrouskem.

Pondělí 16.2.2009 10:26:32 [ID:74659][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od TOMAS.ENDERSON
pro PRCHAT1 REF: 74658(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Dej vědět jak dlouho to čistý vydrželo. Já jsem dělal svého času něco podobného ob den. A musím říct že mě to dost rychle přestalo bavit a začal jsem pořádně čeřit hladinu roztřikovací ramnou.

Tomas Enderson

PS: Lepší je hledat příčinu slepování hladiny než jí čistit.

Pondělí 16.2.2009 08:52:06 [ID:74658][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od PRCHAT1
pro YIRKA REF: 74630(ZOBRAZIT REFERENCI)
   no tak pomohly ubrousky na hladině a už je to pěkně čirý.
dík

Pondělí 16.2.2009 08:43:11 [ID:74657][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od JIMI
pro DAMEDIR REF: 74605(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Mne bohuzel nepomohlo ani silne cereni hladiny, ani vzduchovani... Musel jsem nakonec sestrojit hladinovy sberac necistot, mam uz jeho patou generaci a funguje dobre :-) Mastna hladina proste odteka do externiho filtru...

funguje to zhruba dle prilozeneho obrazku (je to obrazek 4.generace sberace)
http://jimi.vbrne.net/...

Sobota 14.2.2009 19:59:16 [ID:74630][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od YIRKA
pro PRCHAT1 REF: 74629(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Podobný problém by měl mít podobná řešení. Přečteš-li si diskusi níže, vidíš, že většina rad je směrována do rozpohybování hladiny.

Sobota 14.2.2009 19:14:58 [ID:74629][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od PRCHAT1
pro DAMEDIR REF: 74627(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Ahoj
mám podobný problém. Minulou sobotu jsem založil nové akvárko a na hladině mám nějaký povlak. Filtr mám vnitřní molitan na čerpací hlavě Atman 200. Přes akvárko mám kryt, krycí sklo ne. Dveře do kuchyně jsou celý den zavřené. Jak se toho mám zbavit aby se mi to v akvárku zase neobjevilo?
díky TOm

Sobota 14.2.2009 18:46:07 [ID:74627][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od DAMEDIR
pro Vlk REF: 74612(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Krmím Sera Vipagran a Sera Vipan.Akvarium je umístěno v obýváku.Nikdo doma nekouříme.Nicméně jsem na vaše rady otočil trysky na rampě směrem k hladině v úhlu 45° a trošku přidal na síle filtrace a hladina se začíná pročišťovat.Patrně to bylo malým čeřením hladiny.Uvidím do budoucna.Jinak děkuji všem za věcné příspěvky k tématu

Sobota 14.2.2009 15:41:48 [ID:74622][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od YIRKA
pro TOMAS.ENDERSON REF: 74614(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Proč opisuješ? :-)))))

Sobota 14.2.2009 12:26:33 [ID:74616][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od KUBA25
pro TOMAS.ENDERSON REF: 74614(ZOBRAZIT REFERENCI)
   dík, já mám hladinu tak 2cm nad tryskama a ty mám nasměrovaný přímo proti přednímu sklu. vyzkouším to.

Sobota 14.2.2009 12:09:26 [ID:74614][TEMA:74605]

Voda - zákaly vody
  » slepá hladina ?

Od TOMAS.ENDERSON
pro KUBA25 REF: 74613(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Nasněruj trysky těsně pod hladinou (cca 1,5 cm) pod úhlem 45° k hladině. To vytvoří drobnou vlnu a ta ti bude narušovat hlid na hladině.

Tomas Enderson

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2019 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.