Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Založit nové téma »

Diskuse Obnovit

Rozstřikovací rampa smazat

Zrušit filtr tohoto tématu
Pátek 14.1.2005 14:39:46 [ID:15135][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od OASYX
pro JIRKA_-_H REF: 15030(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Dneska jsem pri brouzdani po netu narazil na dalsi zajimave reseni, jak zmirnit proud z filtru - http://www.akva.sk/... - vypada to zajimave....

Středa 12.1.2005 13:52:28 [ID:15032][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od WUNTI
pro JIRKA_-_H REF: 15030(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Rano bych se na to taky vyprd.... a vecer bych sel do zarivky pro nocni osvetleni...a nechal bych ji treba svitit i dve hodky...urcite to bude vypadat supr :-)

Středa 12.1.2005 13:23:04 [ID:15030][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Diky vsem za rady.
Zkusim neco s tim molitanem.

Davat tam trubku s dirama, to by asi nebylo moc esteticke. Ale mozna to tak nakonec skonci.

Proste si myslim, ze to NENI vhodny filtr.
Az si poridim druhe (vetsi) akvarko, tak tam dam tenhle filtr a do tohoto stareho akva koupim neco mensiho.
(ten vnejsi zavesny jsem taky zvazoval, ale nevypadal by pekne, a na akvarku mam kryt se zarivkami, takze neni kde ho zavesit.

Ahoj Jirka-H

Středa 12.1.2005 08:34:09 [ID:15023][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od OASYX
pro JIRKA_-_H REF: 15013(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Tezko radit, kdyz ten filtr nema clovek primo pred sebou. Kazdopadne bych nezkousel zkracovat lopatky na vrtulce - a uz vubec ne u tak draheho filtru. Resenim je zkusit zmirnit proud kouskem molitanu, nacpaneho nekde do vystupniho hrdla - az za vrtulku. Ale jak to provest, na to musis prijit sam - zkus si ten filtr poradne prohlidnout a prijit na to, jak tam ten molitan umistit, aby ho proud vody "nevyplivnul". Resenim muze byt treba i nastaveni vystupniho hrdla kouskem hadice, ktera ti bude pasovat na vystupni hrdlo a tu pak ucpat molitanem. Nekde jsem dokonce videl prodavat takove kratke rozstrikovaci rampy, urcene primo pro vnitrni filtry. Kazdopadne vyroba nejake rozstrikovaci rampy pres cele akvarko neni pro vnitrni filtr podle meho nazoru vhodna, zejmena kvuli manipulaci pri jeho cisteni.

Úterý 11.1.2005 19:18:56 [ID:15016][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od JESTRAB
   Nazdar,
z konstrukterskeho hlediska (musim se pokrizovat) neni reseni ostrihnout lopatky !
Kazda zmena / uprava by mela byt vratna - co kdyby nevysla ??

Proud lze snizit snizenim prutoku - nejjednoduseji vytvorit tlakovou ztratu v potrubi, napriklad zaskrcenim nebo prekazkou proudu media, nebo, pokud ma byt zachovan objemovy prutok, tak pro snizeni rychlosti proudeni vychazi z rovnice kontinuity zvetseni prutocenho prurezu..
Ale nejjednussi asi bude neco (molitan ? ) narvat do vystupni trubky..
Ted nevim co je to presne za filtr, jestli externi kanystrovy tak ma kulove ventily -> zkuste je privrit..
;)

Úterý 11.1.2005 18:11:51 [ID:15014][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od TOM.TNT
   http://www.imega.cz/akvarium/
v sekci filtr.
Kamarad si v podstate udelal stejnou upravu a rika ze to funguje skvele. vyrini ze zmirnilo na minimum. staci ti akorat nejak trubka co provrtas a nasadis na vyusteni filtru.
ja osobne mam 110L akvarium a kvuli tak malemu objmeu jsem nekupoval vnitrni filtr. koupil jsem vnejsi zavesny Aqua Clear 20 coz je nejmensi filtr z te rady a vireni nemam zadne. Na hladine mi plave ricie a porad na stejnem miste. rekl bych ze na rosltiny, pokud se odstrani vhaneni vzduchu do vody je to nejlepsi co muze u tak male obejmu byt. filtr ma dost maly objem, uvadi se snad 45l za hodinu.

Úterý 11.1.2005 17:56:50 [ID:15013][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Muzete tu prosim nekdo popsat trochu blize jak aplikovat molitan na snizeni proudu vody z fitru?

Mam podobny problem - v akvariu je dost silny proud, i kdyz mam filtr nastaven na minimum.
Vytok z fitru mam nekolik cm pod hladinou, aby to bylo tiche. Proud je nasmerovan podel zadni steny akvaria. Vsechny plovouci rostliny bud delaji kolecka, nebo se zachyti u filtru. Rostliny vzadu se natahujou a vlajou smerem doprava, vpredu zase vlajou doleva. Prijde mi to, ze to je od vyrobce peknej podfuk, je z toho spis takova bystrina. Kdyz ryba prestane plavat, tak ji to unasi, odpocinou si jedine u dna, nebo pod filtrem.

Zacinaji se mi objevovat zelene vlaknite rasy dlouhe az 10cm, namotavam je na spejli. Cetl jsem ze to muze byt zpusobeno velkym proudem - viri se kal a prinasi jim to ziviny. ( Jinak akvarium jede od listopadu - kytky buji, rybky si zpivaji ..., radost pohledet :-)

Mam vnitrni filtr FLUVAL 3 PLUS - pro moje 110L akvarium je podle vyrobce filtru vhodny.
( popis je na http://www.vivarium.cz/... )

Neni treba resenim zmensit (ostrihnout) lopatky na vrtulce filtru? Zkousel to nekdo?

Mate jiny napad na omezeni proudu z vnitrniho filtru? (mimo koupe jineho!)

Ahoj Jirka-H

Úterý 11.1.2005 11:16:01 [ID:14992][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od DNFpro OASYX REF: 14947(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Souhlas, kostka molitanu to vyresi v pohode, pouzivam k naproste spokojenosti (doufam) ryb...

Pondělí 10.1.2005 15:07:02 [ID:14949][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od INDULONA
pro OASYX REF: 14947(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Hmmm, to je dobrý nápad, určitě to vyzkouším. Díky za radu Oasyxy ;o)

Pondělí 10.1.2005 14:29:04 [ID:14947][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od OASYX
pro INDULONA REF: 14944(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Podle me je to zbytecna vec (taky vlastnim fluval) - nedavno jsem si ji vyrabel z klasicke zahradkarske hadice, do ktere jsem vyvrtal po delce co 3cm diry (vrtak cca 4mm)a ty pak zacistil nahratym hrebikem. Hadici jsem mel po cele delce akvaria a akorat zabirala misto. Casem jsem ji nahradil vyustenim dodavanym primo vyrobcem - soucast filtru. Tento dil se sklada ze dvou casti - jde demontovat. Dovnitr tohoto dilu jsem dal maly hranolek biomolitanu, ktery zmirni proud. Jsem s tim maximalne spokojeny a nezabira to tolik mista. Zkus to vyzkouset driv, nez se pustis do vyroby te rampy.

Pondělí 10.1.2005 14:07:28 [ID:14944][TEMA:14944]

Rozstřikovací rampa

Od INDULONA
   Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenosti s výrobou rozstřikovací rampy na vnější filtr Fluval řady x04? Díky Indulona

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2018 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Jste na stránkách AKVARISTA.cz (LOAD: 0.706443s 0.027196s).

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.