Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Založit nové téma »

Diskuse Obnovit

Jaké koupit akvárium smazat

Zrušit filtr tohoto tématu
Úterý 17.4.2018 06:16:00 [ID:101317][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od PAPI
   bohužel dnes běží FB skoro všude a kdo ho nemá, není "IN". Ale pro začátečníka je myslím dnes těžké zjistit, kde jsou kvalitní informace a rádci. Na fb je prostě každej nejlepší :)) Všechno má své výhody i nevýhody, ale rád sem diskutoval nejvíc tady.

Starší příspěvky:

Pátek 2.2.2018 20:45:24 [ID:101292][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od BAVOR1
pro KULDAS REF: 101291(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Děkuji za radu.

Pátek 2.2.2018 18:55:24 [ID:101291][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od KULDAS
pro ANTOSEN REF: 101289(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Ahoj.
Děkuji Vám a nápodobně.:-)
Kuldas.

Čtvrtek 1.2.2018 16:54:54 EDIT[ID:101290][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od VYGHUM
pro ANTOSEN REF: 101287(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Však já neříkám, že je to dobře, jen konstatuji, že je to prostě tak... ;o) a kupodivu tam jsou i ti starší a zkušenější, ale jejich aktivita je rozdrobena do X skupin, kde se správci snaží udržet tématickou linii a některé skupiny jsou uzavřené... Takže informace jsou všude možně a ne na jednom místě, jak je to na těchto speci akvaristických serverech. Takže jak píše kolega Kuldas, už bylo vše prodiskutováno, tady by si každý mohl informace najít, ale to je moc práce, tak se lidi znovu a znovu ptají na již tisíckrát vyřešené věci a teď to provozují na FB a v X skupinách, no mám z toho po náladě kdekoliv cokoliv probírat... ale na druhou stranu, chci-li poradit se začátečnickým problémem, je tam skupina pro začátečníky, ale je tam taky někdo kdo umí poradit? Nebo se tam plácají začátečníci se začátečníky a omílají polopravdy a reklamní mýty a motají se v kruhu omylů a proher a ve finále s tím možná i seknou? Chci něco ohledně Aquascapingu? Musí mě přijmout do uzavřené skupiny a pak můžu směrovat dotazy na ty nejzkušenější v oboru... atd...
Osobně z toho nadšen nejsem, ale asi je to trend doby, kdy je každý on-line 24/7...

Čtvrtek 1.2.2018 09:51:33 [ID:101289][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od ANTOSEN
pro KULDAS REF: 101288(ZOBRAZIT REFERENCI)
   KULDAS--díky je to tak. Jsem rád,že jste se ozval.
Přeji klidné dny a hlavně pevné zdraví.Ať se daří.

Středa 31.1.2018 18:38:38 [ID:101288][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od KULDAS
pro BAVOR1 REF: 101284(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Ahoj.
Já bych zkusil nejbližší sklenářství a tam se pozeptal.Myslím,že v každém okrese funguje alespoň jedna větší provozovna,kde disponují silnějším sklem.
Pánové ANTOSEN a VYGHUM máte tak trochu pravdu oba dva.Mě také přijde,že se akvaristika jako koníček náctiletých vytrácí.Proč tomu tak je je otázka pro psychologa.Proč u nás malý kluci raději sedí u počítače,ale na západ od nás tomu až zase tak není.Dá se říci,že dnes 99% mnou vychovaných ryb putuje na západ a to 1% prodám mezi svými známými.Je zde otázka ceny ryby v síti prodejen.Prodejny si přirazí 4-5 krát vyšší cenu než od chovatele vykoupí.Akvaristika se stává cenově nadstandartní koníček :-( Ani ceny nádrží a veškerého příslušenství nejsou "lidové".Když vezmu v potaz kolegu BAVOR1 jaksi automaticky si jde nádrž koupit-neuvažuje o tom,že by si jí slepil sám a tím pár stovek ušetřil (no budiž,třeba na to má).Ještě je zde možnost koupě staršího akvária,neboť vidím a slyším kolem sebe kolik akvaristů končí a svoje hobby rozprodává.
No a diskuse-nediskuse.Asi už bylo vše prodiskutováno :-)
Kuldas.

Středa 31.1.2018 17:45:52 [ID:101287][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od ANTOSEN
pro VYGHUM REF: 101286(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Akvaristika je mým celoživotní koníček /několik let jsem ho provozoval poloprofesionálně/.To,že se diskuse přesunula na FB je asi pravda.Ale moc pochybuji,že se tam budou prezentovat hlavně starší, zkušení akvaristé,kteří mají co říci těm,kteří začínají nebo mají momentální problém v akvariu.
V mořské akvaristice je tu REEF.SK,který funguje výborně a počet přihlášených se stále zvětšuje.
Dle mého názoru FB, atd umožňuje "někomu" aby radil i když nemá ani nikdy neměl nádrž třeba s pavími očky.
No mrzí mě to,ale nedá se nic dělat.

VYGHUM--dík, klidný den

Středa 31.1.2018 14:50:54 [ID:101286][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od VYGHUM
pro ANTOSEN REF: 101285(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Odpověď zní... na Facebooku, už před delší dobou jsem pozoroval odliv lidí z podobných diskusí a po čase je objevil na FB... no co už diskutuje se stále, ale někde jinde... Což je škoda, tuhle diskusi na Akvaristovi jsem měl rád.

Ohledně dotazu... ty uvedené značky mi přijdou jako "noname" vyráběné kdo ví kým a kdo ví kde, pro řetězce a e-shopy. Co se akvária týče, nechávám si ho vždy dělat a vím od koho to mám a kdo nese odpovědnost za případně vytopený byt se zárukou min. 5 let ;o) V ČR je několik takových osvědčených značek, vybral bych podle lokality odkud tazatel je...

Neděle 28.1.2018 17:19:58 [ID:101285][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od ANTOSEN
pro BAVOR1 REF: 101284(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Moc nerad to říkám, ale když se podívám na "nediskusi" v posledních několika tématech,tak si myslím,že se odpovědi nedočkáme.
Marně si lámu hlavu kde Ti akvaristé jsou.

Sobota 27.1.2018 09:07:56 [ID:101284][TEMA:101284]

Jaké koupit akvárium

Od BAVOR1
   Dobrý den, prosím o radu.
Chci pořídit větší akvárium o velikosti 120x40x50cm,ale nevím jakou značku zvolit, co se týče kvality, zpracování, atd.
Volím mezi značkou Diversa a Cat-Gato.
Nemáte někdo zkušenosti s těmito výrobci akvárii?
Děkuji za odpověd.

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2019 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.