Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Chem

Přejít na přehled nádrží návštěvníků

  Lesní běs od Chem

Založeno:IX.2000
Typ: Společenské
Rozměry: 85 x 40 x 40 cm (š x v x h)
Objem: 136 litrů
 
Zobrazeno: 5420x
Publikováno: Pátek 18.4.2008
Naposledy upraveno: Pondělí 14.6.2010
Hodnocení: (16x)

Popis

Společenská nádrž zaujímající čestné místo vedle dveří v pokoji. U této nádrže se poslední dobou snažím, aby v ní bylo vyvážené množství rostlin a ryb a fungovala ekologická stabilita na tak maličkém kousku přírody. Nicméně společnost v nádrži je spíše odpad - co se nevleze do ostatních nádrží to tam dám.

Musím podotknout, že při pohledu na některé nádrže tady na akvaristovi bych se měl za ni spíše stydět, ale je to taková akvaristická "makrobiotika" prostě co nejblíže přírodě (tím nemyslím, že by druhové složení bylo nějak zaměřeno na konkrétní biotop) a co nejméně techniky a zásahů do něj.

 

Fauna

Ancistrus cirrhosus - 1ks
Gymnocorymbus ternetzi - 2ks
Hyphessobrycon sweglesi - 5ks
Pelvicachromis pulcher - 5ks
Pterophyllum scalare - 0ks
Kryptopterus bicirrhis - 2ks
Paví oka - 15ks
SAE - 3ks

 

Flora

Anubias barteri
Echinodorus uruguayensis
Microsorium pteropus
Vallisneria intermedia

 

Technika

Vnitřní filtr Aquael Fat3
Topení Aquael s temostatem
Podomácku vyrobené osvětlení - klasická stříška se zářivkou 18w

Deník akvária (ukázat »)

Deník akvária (formát: DD.MM.RRRR)

Pondělí 14.6.2010

Ač ostatní akvária vypadají při rekonstrukci domu velmi zanedbaně, v lesním běsu se něco zlomilo a přestává bujet štětička. Už je jen na pár starých listech anubiasů.. Časem vložím foto, teď pro rozsáhlé rekonstrukce a stěhování ani nefotím a údržba akvárií je minimální.

Úterý 25.8.2009

Tak se stalo co muselo se stát. Vedra zasáhla do dějin této nádrže a dvě skaláry, které v ní byly už pátým rokem se odebraly do věčných lovišť. Lesní tůň v nebi nechť jim nadále slouží. Další důvod jejich úhynu byl asi ten, že se již poněkolikáté vytřeli pestřenci a jakožto agresoři největší svá mláďata chránili před veškerým obyvatelstvem, čímž se stalo to, že místo kosočtverců byly skaláry skoro kulaté. Tímto děním se tedy vládci nad osazenstvem stali pestřenci. Uvažuji o vyndání SAE, protože jejich práce je na lesní tůni znát a trochu mizí klasický mechový vzhled Anubiasích listů. Zápis končím minutou ticha za skaláry, které již nebudou brázdit tyto vody jak vrtulníky nebe.

Pondělí 27.7.2009

Přidal jsem 3ks SAE z jiného akvária a jsem zvědav, jestli pověsti o její ruduchožravosti nelžou. S tím obrovským množstvím v této nádrži si ale asi jen tři tyto rybky neporadí.

 


 
AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2020 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.