Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Založit nové téma »

Diskuse Obnovit

Nové akvarium. Začínam smazat

Zrušit filtr tohoto tématu
Neděle 12.5.2019 13:54:09 [ID:101371][TEMA:101367]

Nové akvarium. Začínam

Od MERLY
pro MARTIN8888 REF: 101367(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Dobrý den svítíte opravdu málo i když máte nenáročné rostliny doporučuji svítit např: od 11.00 do 20.00 (spínací hodiny) u kořenů je to normální stav každý kořen který jsem vložil do již zaběhlého akva mne udělal to co popisujete je škoda že máte akva založené tak krátce protože pro ryby a zejména ancistrusi je ten bílý sliz hotový kaviár druhý den v zarybněném akva se již žádný sliz nevyskytoval.Ve vašem případě doporučuji pokud máte možnost ve vašem okolí navštívit nějakého kolegu akvaristu a vzít si od něj z nádrže vodu cca polovinu té vaší doma smíchat přidejte pár ancáků a uvidíte co se bude dít:-) spozdravem Pevný.

Středa 8.5.2019 18:12:05 [ID:101367][TEMA:101367]

Nové akvarium. Začínam

Od MARTIN8888
   Dobrý deň. Založil som akvárium. Po pár rokoch som sa konečne odhodlal :) no a po troch dňoch od založenia sa mi na korení vyskytla pleseň. Teda myslím že to je pleseň. Koreň je obaleny akoby v bledunko bielej pavučine a na rastlinách sa objavili tiež biele ,,pavucinky” dlhé tak 5-7 cm. Akva ma 55 litrov a je založené tri dni. Zatiaľ svietim 4 hodiny denne. Koreň som nevyváral. Bol kúpený v hornbachu.
Co2 zatiaľ nedávam nakoľko som vyberal rastliny nenáročné na podmienky (svetlo,kvalita vody) keďže s akvaristikou začínam.
Môžte mi poradiť co s tým? Nejde mi sem pridať fotky
Dakjem

Přiložený obrázek: B4C5CA43-E596-40BA-A2E1-1B933D546339.jpeg
Přiložený obrázek: 0E9A708A-1A89-41ED-BBBC-C4F6C3279AF3.jpeg

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2019 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.