Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Založit nové téma »

Diskuse Obnovit

úhyn tlamovců smazat

Zrušit filtr tohoto tématu
Středa 6.3.2019 15:51:11 [ID:101358][TEMA:101353]

úhyn tlamovců

Od MIP
pro KULDAS REF: 101357(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Ano, léčení potěru mi již běží plným proudem a Entizol dochází ;). Ale v pokročilejším stádiu je Entizol neúčinný, když se vytvoří granulomy ve stěnách orgánů a antibiotika se k nim nedostanou. Problematickou léčbu mi zatím potvrdilo více lidé současně. Lepší je likvidace a začít znova. Bohužel, asi to bude nejlepší, protože si to nechci zatáhnout do dalších akvárií, ale mám obavu, že se tak již stalo. Takže jsem teď ve stádiu vyčkávání, co se bude dít dále. Bohužel, ale není prakticky den, abych nenašel uhynulou rybu. Teď už o nich mám dokonalý přehlede, protože jsem z akvária veškerou dekoraci vyházel. Jakmile ale ryby přišly o schovávačky, tak se diametrálně změnilo jejich chování. Silnější nyní honí slabší po celém akvárku, takže to jim také nepřidá. V zařízeném akvárku jsem toto prakticky nepozoroval. Mě hlavně s**e, že vím, odkud jsem si to na 99% přinesl, ale nemám to jak dokázat. A mám obavu, že se z toho místa chrlí další tisíce ryb.

Neděle 3.3.2019 18:06:07 [ID:101357][TEMA:101353]

úhyn tlamovců

Od KULDAS
pro MIP REF: 101356(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Ahoj.
Zdá se,že p.Frank s léčením neměl problém.?
http://doczz.cz/...
Kuldas

Pátek 1.3.2019 15:50:01 [ID:101356][TEMA:101353]

úhyn tlamovců

Od MIP
pro MIP REF: 101353(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Tak už si dnes mohu odpovědět, mám výsledky vyšetření, jde pravděpodobně o Cryptobia iubilans. Takže sbohem ryby :(

Čtvrtek 28.2.2019 14:52:23 EDIT[ID:101353][TEMA:101353]

úhyn tlamovců

Od MIP
   Zdravím přítomné,
netuším, co se stalo, ale zřejmě jsem vstoupil po druhé do stejné řeky :( Začaly mi celkem hodně hynout ryby, netuším vůbec důvod. Všechny testy vody jsou z dlouhodobého hlediska v normě, začínám mít pocit, že mi tlamovci prostě nejsou souzeni. Ryby jsem poslal na vyšetření, ale ještě nemám výsledky.

Pokusím se popsat, co se s rybami děje. Ale spíše až závěrečnou fázi, protože vzhledem k tomu, kolik je v akváriu úkrytů není možné problematickou rybu vůbec objevit.
Na postižené rybě se začnou objevovat převážně na postranní čáře takové bílé výrůstky, které jako vyrůstají zevnitř. Plíseň to není, ty vypadá jinak. V další fázi se v některém z těchto míst začne rybě rozpadat kůže. U některých z daného místa vlají kusy kůže a masa s evidentním krvavým středem. Do pár hodin pak většinou ryba hyne. Jakmile nějakou takovouto rybu objevím, je již většinou apatická a dá se chytit i do ruky. V tomto stádiu už je průběh velmi rychlý. Zatím se mi nepodařilo žádnou rybu udržet při životě od zjištění problémů déle jak 24 hodin, abych ji mohl odvézt na vyšetření živou. Máte-li někdo alespoň tušení, o co by mohlo jít, uvítám každý nápad. Přikládám fotky uhynulé ryby.

Přiložený obrázek: 20190219_111132.jpg

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2019 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.