Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím.

Nejste přihlášen(a). Chcete-li využívat všechny možnosti, přihlaste se.

Založit nové téma »

Diskuse Obnovit

regulace přítoku do filtrace smazat

Zrušit filtr tohoto tématu
Čtvrtek 10.5.2018 11:49:27 [ID:101326][TEMA:101318]

regulace přítoku do filtrace

Od JUSTFEST
pro VACLAV REF: 101319(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Díky, jasně, nad něčím takovým taky přemýšlím. Níže popsaný problém už jsem vyřešil tím, že jsem z čerpadla udělal pumpu, ženu vodu zespodu přímo do ní (je tedy "nasucho") a z ní pak do filtru. Kal na dně nicméně ještě úplně pořešený není. "Trubka ze dna" do přepadu naráží na to, že by se ucpávalo čerpadlo, napojené na trubku většími kusy listů atd. Musím ještě pošpekulovat. Řeším to od chvíle, co jsem si pořídil rejnoky, aby byla voda čistší (pro ryby je to jinak v pohodě, to už funguje deset let).

Čtvrtek 3.5.2018 20:19:43 [ID:101319][TEMA:101318]

Od VACLAV
pro JUSTFEST REF: 101318(ZOBRAZIT REFERENCI)
   Ahoj, já myslím že nějaké plovákové zařízení asi nepřipadá v úvahu protože je to hrozně poruchové. Budeš muset udělat přepad do kterého povede trubka ze dna aby sbírala kal.

Středa 2.5.2018 14:52:18 [ID:101318][TEMA:101318]

Od JUSTFEST
   Ahoj! Chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti, resp. poprosit o radu tzv. funkčního systému s použitím plovákového ventilu. Rozšiřuji momentálně filtraci k akváriu, plán je takový, že by pod nádrží byla ještě ještě jedna filtrační (nádrž), do té by se zespoda odpouštěla voda z akvária (mám možnost odpouštět dnem), následně bych vodu hnal nahoru do druhé filtrační nádrže čerpadlem. Nejedná se tedy o přepad.
Důvod je ten, že odtok vody z AQ jen přepadem nestačí a hromadí se kal na dně - ten si slibuji, že by se spodním odsáváním mohl regulovat.
Vše by fungovalo, ale je do chvíle, než by vypadl proud, pak by voda z nádrže všechna vytekla;). Myslel jsem, že to vyřeším jednoduchým systémem plovákového ventilu (co se dává do rezervoárů na WC), přes který jsem hnal vodu z akvária, ten bohužel ale nefunguje - zůžení, které v sobě má, vodu příliš brzdí a do filtr. nádrže teče "čůrkem", tedy mnohem pomaleji než by ji odsávalo čerpadlo.
Máte někdo zkušenost s nějakým systémem, ideálně jednoduchým, který by v určité výšce hladiny vypnul přívod vody?
Snad je popis srozumitelný, kdyžtak rád dovysvětlím.
Předem děkuju!
Hynek

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice, vše pro akvaristy. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2019 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři.

Převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

Jste na stránkách AKVARISTA.cz (LOAD: 0.067531s 0.04704s).

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.